* ESC - закрити вікно пошуку
Мистецькі видання
Ґілен Паскаль. Перформування спільного міста. На перетині мистецтва, політики й громадського життя
Ґілен Паскаль. Перформування спільного міста. На перетині мистецтва, політики й громадського життя: зб. статей / Паскаль Ґілен; пер. з анг. Я. Стріха, Ю. Дідоха, Т. Родіонова, В. Ядуха. — Харків: IST Publishing, 2019. — 120 c. ISBN 978-966-97657-9-6
Місто й музей — головні теми, із якими працює Паскаль Ґілен у трьох текстах цієї збірки. Теоретик «спільного» (common), співавтор концепції «комонізму», Ґілен розглядає головні принципи існування у спільному міському просторі. «Місто завжди перебуває в русі, й будь-яка типологія, що намагається його зафіксувати, не бере до уваги складнощів реального життя», — пише Ґілен, наголошуючи на співучасті та співіснуванні в безладі міського життя. На які виклики доводиться відповідати інституціям у спільному місті? Як музеї вже представляють у своїх просторах минуле й сучасне та як вони можуть вийти за власні межі? Чи взагалі реально примирити музей і суспільство у плинному й пласкому сьогоденні?
Художникам надзвичайно добре вдається виражати, формувати й артикулювати думки, образи, переконання, ідеї тощо. Представляючи в міському просторі цікаві, невідомі досі й неочікувані візуальні образи й перформанси, вони тим самим спонукатимуть незрілих мешканців міста до виходу з власної зони комфорту. Інакше кажучи, даючи їм можливість побачити, почути й відчути, що все наявне — завжди різноманітне, художники можуть щоразу змінювати громадський простір. Саме з втручання у повсякденність і регулярні соціальні контакти в місті й виникає громадський простір, набуваючи політичної ваги.
читайте також