Нон-фікшн

Оксана Забужко. Планета ПолинОксана Забужко. Планета Полин. Вибрані есеї / О. Забужко. Київ : Видавничий дім «КОМОРА», 2020. 384 с.  ISBN: 978–617–7286–59–1У книжці «Планета Полин» зібрано найважливіші есеї Оксани Забужко останніх двох десятиліть, присвячені постатям і подіям, які авторка вважає культурно знаковими для сьогоднішньої епохи кризи гуманізму. «Жіночі», «чоловічі» й «колективні», всі ці «портрети» об’єднує глибоко особисте переживання авторкою біжучої історії, в яку вона вписує своїх героїв — і цим виявляє в ній, хоч якій на позір катастрофічній, невидимий раніше життєствердний смисл.

 

“В це останнє, липке й важке — особисто для мене, для України й людства — десятиліття, проминуле під знаком широко метастазуючої «нової світової війни», я справді — так вийшло — більше, ніж за ввесь свій попередній вік, писала чомусь саме есеїстики, причім, як з’ясувалось, доволі специфічного жанру — того, який можна умовно назвати «портретним» і який виростає з потреби відгукнутись на слова, писані й мовлені, інших людей — живих і мертвих.

 

Можливо, це просто несвідома потреба вхопитись за руки з ними — живими й мертвими, але всякчас тобі однодумцями, — коли історія входить у смугу «темних часів», як літак у грозову ніч. А може, й дещо більше — страх, цілком реальний, утратити їх для майбутніх поколінь серед стрімко прибуваючого «інформаційного потопу» й не менш стрімко ширеної «функціональної неписьменности», сказати б — інстинктивний охорончий відрух «взяти їх із собою в ковчег», навіть якщо сама не маєш жодної певности, чи те, що ти будуєш, — то справді ковчег, чи тільки вутлий плотик, і чи він і собі от-от не потоне…”

Номер стенду:

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект