Нон-фікшн

Семюел Гантінґтон. Політичний порядок у мінливих суспільствах

Семюел Гантінґтон. Політичний порядок у мінливих суспільствах / Семюел Гантінґтон ; пер. з англ. Тарас Цимбал. Київ : Наш формат, 2020. 448 с.





Книжка Семюела Гантінґтона стала однією з найвпливовіших праць політологічної та соціологічної науки. Це глобальна спроба пояснити суть світових змін і політичного розвитку другої половини XX століття.

 

У цій книжці американський політолог аналізує, яким є взаємозв’язок між політичним та економічним розвитком, яку роль відіграють суспільні зв’язки й залученість громадян у політику, як відбувається перехід від країн третього світу до розвинених і який вплив мають політичні інституції та форми правління на процеси становлення держав.

 

Семюел Гантінґтон (1927–2008) — політолог, консультант. Обіймав посаду директора Інституту стратегічних досліджень у Гарвардському університеті. Автор теорії зіткнення цивілізацій, присвяченій моделям конфліктів після «холодної війни».

 


Політична нестабільність в Азії, Африці й Латинській Америці спричинена невиконанням однієї умови: рівний доступ до участі в політичному житті відкривався значно швидше, ніж «уміння утворювати об’єднання». Соціально-економічні зміни — урбанізація, поширення письменності й освіти, індустріалізація, розвиток ЗМІ — стимулювали зростання політичної свідомості, розширення спектра політичних вимог та активніше залучення до політичного життя широких мас населення. Ці зміни ослаблювали позиції традиційних центрів політичного авторитету і традиційних політичних інститутів, а також надзвичайно ускладнювали проблему створення нової основи для політичної спільноти та нових політичних інститутів — легітимних і водночас ефективних.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект