Головний герой роману Кілґор Траут — письменник-фантаст, який подорожує з одного конґресу наукової фантастики до другого. На одному з таких конґресів він зустрічає Двейна Гувера, власника фірми, яка продає «понтіаки», і їхня зустріч стає приводом для багатьох карколомних та несподіваних ситуацій.
Оповідь в романі побудовано так, ніби автор розповідає про Землю інопланетянинові, який нічого не знає ані про людство, ані про людську цивілізацію, навіть про найпростіші речі — розмноження, зброю, прапор, яблуко. Така розповідь дозволяє під несподіваним кутом побачити мотивацію й наслідки людських дій.
«Сніданок чемпіонів» — гарячкова, сумбурна сатира з типовим для Воннеґута складом героїв і ландшафтом.
Пролог
Фраза «Сніданок чемпіонів» ¬— зареєстрована торговельна марка корпорації «Дженерал Міллз» для коробки пластівців на сніданок. Використання ідентичної фрази для титулу цієї книжки не має на меті засвідчити будь – яку асоціацію з «Дженерал Міллз» або їхнє спонсорство, ані не має на меті очорнити їхній якісний продукт.
***
Фібі Герті, тієї особи, котрій присвячена ця книжка, уже, як то кажуть, немає серед живих. Я познайомився з нею в кінці Великої депресії, коли вона овдовіла і жила в Індіанаполісі. Мені було років шістнадцять, їй — близько сорока.
Вона була багатою, але ціле своє доросле життя щодня ходила на роботу, тож працювала і далі. Вона вела колонку з тверезими і дотепними порадами для безнадійно закоханих в індіанаполіській «Таймз», добрій газеті, яка на сьогодні вже не існує.
Не існує.
Читати більше
Гізер Морріс. Подорож Цильки
В основі роману – реальна історія. Авторка бестселера «Татуювальник Аушвіцу» (у світі продано понад 3 мільйона примірників) Гізер Морріс розповідає історію Сесилії Кляйн, яку у шістнадцять років вислали в концтабір Аушвіц. У нелюдських умовах її врода та характер стали для неї порятунком і водночас прирекли на нові випробування. Після звільнення з Аушвіцу дівчину звинувачують у колаборації з ворогом і висилають у Сибір.
Цильці, головній героїні роману, доведеться подолати нелегкий шлях, щоразу знаходячи в собі сили, про які ніколи не здогадувалася. Життєва подорож героїні сповнена боротьби, болю, але також і світлих моментів. Цей роман – про велике бажання вижити, вистояти і зберегти любов у своєму серці.
Це художній твір, заснований на розповідях татуювальника Аушвіцу Лалі Соколова про Сесилію «Цильку» Кляйн, яку він знав із концтабору, свідченнях інших полонених про неї, а також моїх власних розвідках. Хоча в цьому романі факти й репортажні матеріали переплетені з досвідом жінок, які пережили Голокост, а після — і ГУЛАГ, він не претендує на вичерпний опис життя Цильки. Крім того, у книзі зображено як реальних персонажів, які подекуди є збірними образами, так і повністю вигаданих. Жахливі факти воєнного та післявоєнного часу підтверджено численними доказами й документами, тож я закликаю зацікавленого читача ознайомитися з ними самостійно.
Більше інформації про Сесилію Кляйн, її родину та перебування в ГУЛАГу ви знайдете наприкінці книжки. Сподіваюся, що після публікації цього роману з’являтиметься все більше даних як про Цильку, так і про свідків її життя.
Читати більше
Макдона Мартін. Королева краси з Лінана
У п’єсі «Королева краси з Лінана» заторкнуто проблеми нерозуміння й непорозуміння між поколіннями батьків і дітей, де стара егоїстична матір тримає при собі все життя доньку, занапащаючи її особисте щастя, що зрештою скалічує долі усім.
У п’єсі «Людина-подушка» автор вдається до метафор, щоб окреслити проблему жорстокого поводження з дітьми й зображає варіанти того, до чого призводить скалічена з малих літ дитяча психіка, в якій дійсність вже неможливо відмежувати від вигадки.
А в п’єсі «Усікновення руки в Спокані» зображено чоловіка, який усе життя витратив на пошук того, що йому не потрібно й повернути це загалом не вдасться. Та найбільшим розчаруванням для нього стає те, що шукане завжди було з ним, а він цього не помітив.
Читати більше