Нон-фікшн

Про що я говорю, коли говорю про біг

140₴

Харукі Муракамі. Про що я говорю, коли говорю про біг

Харукі Муракамі. Про що я говорю, коли говорю про біг / Перекладач Олександр Михельсон; Ілюстратор Ольга Штонда. – Київ: Yakaboo Publishing, 2020. 160 с.

Збірка автобіографічних нарисів «Про що я говорю, коли говорю про біг» Харукі Муракамі вважається найвідомішою у світі книжкою про біг. Водночас це – розповідь про рух автора по життю: від власника джаз-бару до письменника, від письменника до ультрамарафонця. Нон-фікшн у виконанні Муракамі легкий, іронічний, детальний.

 

«Більшу частину того, що я знаю про письменництво, я дізнався під час щоденних пробіжок», – каже Муракамі. Цю тезу підтверджує чи не кожен рядок у книзі.

 


Для мене біг — це водночас і тренування, і метафора. Бігаючи щодня, беручи участь у різноманітних змаганнях, я потроху підіймаю планку, підвищую вимоги і зростаю над собою. Саме тому я день у день так сумлінно працюю — щоб вийти на вищий рівень. Я аж ніяк не видатний бігун. Радше звичайний, тобто цілком посередній. Але це не важливо. Важливо те, чи покращилися мої показники порівняно з попереднім днем. У забігах на довгу дистанцію єдиний суперник, якого треба перемогти, — це ти сам, той, що був раніше.


 

Номер стенду:

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект