Нон-фікшн

Роб Десол, Ієн Таттерсол. Пиво: історія і наука

Роб Десол, Ієн Таттерсол. Пиво: історія і наука / Роб Десол, Ієн Таттерсол ; пер. з англ. Ганна Руль. Київ : Наш формат, 2020. 256 с.





Пити пиво людство почало ще з незапам’ятних часів. Та хто став першовідкривачем цього хмільного напою? Чому склад пива і хліба схожий, а результат споживання — різний? І як поєднання води, ячменю, дріжджів та хмелю стало культом масової споживацької культури? У цій книжці біологи Роб Десол та Іен Таттерсол показують, наскільки складним явищем є пиво в історичному, культурному й природничому контекстах. Ця книжка —захоплива подорож історією, еволюцією й нейробіологією з кухлем пива в руці.

 

Роб Десол — куратор Інституту порівняльної геноміки імені Саклера, Американського природничого музею та програми досліджень мікроорганізмів.

 

Іен Таттерсол — куратор Американського природничого музею, палеоантрополог і біолог приматів. Разом із Пітером Невраумоном написав книжку «Містифікація. Історія обману: 5000 років фальсифікацій і неправди».

 


Америка, може, і пуританська країна, але вона заснована на пиві. Пливучи вздовж узбережжя Массачусетсу в 1620 році, батьки – пілігрими вирішили зійти на берег перед запланованим місцем призначення — Вірджинією, бо на кораблі «Мейфлавер» закінчився ель. Невдовзі після цього Джон Вінтроп, новопризначений перший губернатор штату Массачусетс, вирушив до новоспеченої колонії на кораблі, забитому десятьма тисячами галонів пива, де ледве залишалося місце на нього самого. Ріки пива текли, коли святкували підписання Декларації незалежності — у тій самій філадельфійській таверні, де Томас Джефферсон і розробив документ.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект