Українська художня література

Шлях до себе. Відверто

150₴

Оксана Лозинська. Шлях до себе. Відверто

Оксана Лозинська. Шлях до себе. Відверто / Оксана Лозинська. — Брустурів : Дискурсус, 2019. — 144 с. ISBN 978-617-7411-50-4

«Шлях до себе. Відверто» — це історія молодої українки про міграцію та інтеграцію в Нідерландах. Оксана Лозинська розповідає про власний досвід навчання і викладання в голландських вишах, про систему нідерландської вищої освіти та проектно-дослідницьку діяльність, про культурний шок, про емоційне вигорання як діагноз та його лікування в Нідерландах, про медитацію і її вплив на самопочуття людини, про занурення в нідерландську мову і культуру. Як пише сама авторка: «Ця книга — про самореалізацію й успіх, злети й падіння, особистісний та професійний ріст. Це моя відверта історія про те, як не втратити себе на життєвому шляху».

 

«Коли думають про Голландію, часто в уяві постають картинки про свободу, доступність легких наркотиків та жінок у вікнах, підсвічених червоним. Однак Королівство Нідерландів — це насамперед країна, яка виграла землю у моря, збудувала на дамбах міста, є однією з найбільших у світі держав-торговельників, при цьому часто будучи посередником. І попри власну тверезість та орієнтованість на бізнес, велику увагу голландці приділяють благодійності: у середньому пересічний голландець віддає 250 євро в рік на благодійні цілі. А ще ця країна — солідний донор багатьох організацій з розвитку країн третього світу.

 

Суспільство в Нідерландах значно відрізняється від українського. Воно економічно надуспішне, високоефективне та конкурентне — і це приводить до того, що вимоги до людини часто дуже високі. І для мене пристосування до такого суспільства, знайдення в ньому власного місця і ролі спричинило ломку характеру, переформатування світогляду і цінностей, зміну зовнішності й навіть, здається, перебудову внутрішніх органів, пов’язану з переїздом». 

Номер стенду: 125

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект