Зарубіжна художня література

Клавдій Еліан. Строкаті історії

Сербенська О. Голос і звуки рідної мови / О. Сербенська. Львів : Апріорі, 2020. 280 с.





«Строкаті історії» Клавдія Еліана – багатий розмаїттям збірник анекдотів, переказів, притч, розгорнутих висловів видатних людей, спостережень за рослинним і тваринним світом та історична добірка матеріалу розповідного або ж описового характеру в дуже елегантній прозі. Це праця освіченого римлянина, який досконало вивчив грецьку мову і всі свої твори написав нею. Культура еллінів стала і його власною. Але попри це Еліан залишався відданим своєму рідному корінню і насправді пишався цим, як це виявляється під час читання його твору.

 


9. ЯК ТІМЕСІЙ ДОБРОВІЛЬНО ЗАЛИШИВ БАТЬКІВЩИНУ

 

Клазоменець Тімесій був добрим правителем Клазомен, адже він належав до благородних мужів. Проте людська недоброзичливість, як звикло, перемогла і його. Спочатку Тімесій не звертав на неї уваги, але згодом, як кажуть, саме через неї залишив батьківщину. Якось він проходив повз школу, а там гралися відпущені вчителем діти. Двоє з них затято засперечалися, і один сперечальник вигукнув: «Це така ж правда, як і те, що я виб’ю Тімесію клепки з голови!» Почувши ці слова і зрозумівши, що недоброзичливість до нього зросла понад міру і що його ненавидять не лише дорослі, а й діти, Тімесій добровільно пішов із Клазомен.

 

10. ПРО ЕГІНЕТІВ

 

Колись егінети, завдяки своєму багатству і добробуту, були наймогутнішими серед греків: вони панували на морі і не мали собі рівних на суші. І під час греко-перських воєн вони відзначилися, тому й були удостоєні нагороди за доблесть. Егінети також першими карбували монету, і від них її було названо егінською.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект