Зарубіжна художня література

Ларс Кеплер. Свідок вогню. Детектив Йона Лінна

Свідок вогню. Детектив Йона Лінна / Ларс Кеплер ; Пер. з англ. А. Топіліної. — К. : Видавнича група KM-БУКС, 2020. — 504 с.

Йона Лінна, комісар Національної кримінальної поліції Швеції, має надзвичайне око до деталей. Коли поліція дізнається про вбивство дівчини-підлітка в інтернаті Бірґіттаґорден, Йона негайно вирушає туди. Він бачить мертву дівчину, яка лежить на ліжку, затуляючи очі долонями, та намагається зрозуміти, що саме з нею сталося. У кімнаті, залитій кров’ю, важко зосередитися. Йона нахиляється нижче, відчуває солодкавий запах, що йде від померлої. Раптом він розуміє, що саме бачить. Хоча всі речові докази вказують на те, що злочин було скоєно однією з вихованиць — тихою та доброю дівчиною, яка зникла з інтернату тої ж ночі, Йона Лінна починає своє власне розслідування. Він шукає відповіді на свої запитання та зрушує з місця темні сили, що раніше спокійно дрімали. І правда, наче бурхлива річка, заливає озеро вогню.

 

Ларс Кеплер — псевдонім письменницького подружжя Александри Коельйо Андоріл та Александра Андоріла.

 


Йона затримує погляд на кожній огидній деталі, аж поки йому не здається, що більше не витримає. Тоді він на мить заплющує очі та думає про обличчя своєї доньки, про могилу, у якій її немає. Потім він розплющує очі та продовжує огляд.

 

Усе вказує на те, що жертва сиділа на стільці перед маленьким столом, коли на неї напали. Йона намагається відтворити рухи, які залишили саме такі бризки на предметах навколо.


 

Номер стенду:

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект