Зарубіжна художня література

Санджай Ґупта. Важкий понеділок

Ґупта Санджай. Важкий понеділок. Роман /Ґупта Санджай; пер. з англ. С. Орлова. — Харків : Вид-во «Ранок» : Фабула, 2019. — 384 с. ISBN 978-617-09-5992-8

«Важкий понеділок» — безсумнівно, найкращий роман відомого американського нейрохірурга та журналіста, постійного медичного оглядача CNN Санджая Ґупти. Книжка стала супербестселером й отримала широке визнання в багатьох країнах. П’ятеро хірургів, кожен — яскрава, своєрідна та сильна особистість, ведуть повсякденну боротьбу зі смертю в одній із найбільших лікарень США. А о шостій ранку в понеділок настає «час Х» — це час загальнолікарняної конференції, на якій аналізуються неминучі помилки і промахи лікарів, бо вони, як кожен із нас,— просто люди з усіма їх слабкостями, амбіціями, заплутаними почуттями і проблемами. За романом «Важкий понеділок» у 2013 році в США був знятий однойменний драматичний серіал, продюсером і сценаристом якого виступив лауреат одинадцяти премій «Еммі» Девід Е. Келлі, творець серіалів «Надія Чикаго», «Юристи Бостона» та «Еллі Макбіл».

 


Лівою рукою він підхопив пляшечку йоду, правою — аспіраційну голку номер шістнадцять. Потім наказав лікарю – реаніматологу: «Будь ласка, відійди», а коли той завагався, просто відсунув його рукою, як колись, певне, змітав зі свого шляху захисників супротивника. Не встиг лікар слова вимовити, як Вільянуева вже розірвав сорочку пацієнта й щедро полив йодом ліву частину його грудей, аби продезінфікувати шкіру. Ще секунда — й він увів голку глибоко в груди старого. Вістря влучило в ціль, і на обличчі Джорджа промайнула посмішка. Він потяг поршень, і шприц почав наповнюватись яскраво – червоною кров’ю.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект