Мистецькі видання

550₴

Оксана Забужко. Теура Софія Яблонська

Забужко О. Теура Софія Яблонська / Оксана Забужко. – Київ : Видавництво «Родовід», 2018. – 232 с. ISBN 978-617-7482-25-2

«Теура Софія Яблонська» – проект, який представляє світові й Україні визначну українську фотографку, письменницю, мандрівницю, кінодокументалістку.  Він поєднує фото альбом фотографій та 3 книжки мандрівної прози із літературної спадщини Софії Яблонської (1907-1971)

 

«Теурою» – червоною птахою – назвали  Софію й визнали “своєю” тубільці острова Бора-Бора, де вона однією з перших з’явилася з фото- та кінокамерою. В Індокитаї, Єгипті, Цейлоні, Балі, Таїті, Новій Зеландії – скрізь в світі знімала “живу” картину життя, а не модні на той час постановки.

 

До фото альбому, що видрукуваний українською та французькою мовами (окремі версії) за підтримки Українського культурного фонду, включені її фотографії з навколосвітової подорожі 1930-х років.

 

«Якщо погодитися, що “Ґоґен 20-го століття”мусить тримати в руках камеру, а не пензля, то можна вважати, що й буквально: вона залишила нам “своє Таїті”. І таїтянок – як і всіх інших кольорових жінок, стрінутих у колоніях, – вона побачила цілком іншими очима, аніж, до неї, будь-хто з Великих Мужчин, так чи інакше привалених “тягарем білої людини”».

 

 

Номер стенду: В 2.09

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект