Нон-фікшн

Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр.

300₴

Даніель Бовуа. Трикутник Правобережжя

Даніель Бовуа. Трикутник Правобережжя: царат, шляхта і народ. 1793–1914 рр. / Переклад з франц. Зої Борисюк/Олександр Остапов. художнє оформлення. Київ: ТОВ “Видавництво “Кліо”, 2020. 872 с.

Дослідження видатного французького історика-славіста, професора Даніеля Бовуа, який викладав в університетах Нансі, Лілля й Парижа, присвячене історії Правобережної України — Київщини, Волині й Поділля – у складі Російської імперії (1793–1914).

 

У центрі уваги — боротьба між російським самодержавством та польськими елітами за панування в цьому регіоні, зокрема, за контроль над українським селянством. Глибоко аналізуючи соціальні, економічні й культурні процеси, автор показує складнощі інтеграції колишніх земель Речі Посполитої в імперію Романових, пояснює, чому польська землевласницька аристократія усупереч зростанню російського націоналізму залишалася аж до 1917 р. привілейованою і успішною групою; висвітлює драматичну долю майже забутих істориками «проміжних» категорій населення, які не вписалися в жорстку станову ієрархію російського суспільства. Доводячи нереалістичність усіх проєктів як полонізації, так і русифікації основної маси населення Правобережжя, книга подає формування української нації як закономірний продукт історичних умов, що склалися на цих теренах.

 


Чому це видання українською мовою має стати найважливішим? Річ у тім, що його розрізнені частини, досі не дуже широко відомі, майже не дійшли до пересічного читача, вихідця з селянства, якого поставлено в центр цієї праці як дієву й найчисленнішу силу, що постійно перебувала між польським молотом і російським ковадлом, але незмінно стверджувала свою ідентичність завдяки стійкості й бунтівному духові.


 

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект