Нон-фікшн

Вино без правил. Як пити круте вино і не залежати від думки винних снобів / Анна Євгенія Янченко

195₴

Анна Євгенія Янченко. Вино без правил. Як пити круте вино і не залежати від думки винних снобів

Вино без правил. Як пити круте вино і не залежати від думки винних снобів / Анна Євгенія Янченко. — К : Віхола, 2021. — 288 с. : іл.Червоне, біле, рожеве, помаранчеве і навіть сіре. Тихе, кріплене чи ігристе. Солодке чи сухе. Старий Світ чи Новий? І це далеко не повний спектр опцій, на які варто зважати, обираючи пляшку вина до вечері. Складно?

Насправді ні. У цьому переконана Анна Євгенія Янченко, сомельє та авторка книжки “Вино без правил. Як пити круте вино і не залежати від думки винних снобів”. Людина, яка знайде вам неймовірне вино за 1000 гривень і дуже добре — за 150 грн, сомельє, яка впевнена — дегустувати та розрізняти аромати й смаки вина можна навчити кожного.

У своїй книжці Анна Євгенія пояснює, як читати етикетку і обирати келихи, що таке декантер і звідки взялися таніни, розвіює міфи стосовно порошкових вин, пояснює, чим відрізняється Шампанське від Проссеко, що таке Петнат і хто зіпсував імідж Ламбруско. Вона описує найвідоміші винні регіони світу та пояснює, як винороби створюють вино і для чого витримувати вино в дубових бочках.

Бонус від авторки: річний квест винними сортами світу — від найвідоміших Мерло та Піно Нуар до таємничих Мараві та Нерелло Маскалезе.

Анна Євгенія Янченко — сомельє, яка продегустувала понад 15 000 вин, засновниця блогу Сомельє в зелених штанях, лекторка міжнародної школи WSET, співавторка курсів Wine Start та «Філософія та вино».Пийте те, що подобається саме вам. Хоч напівсолодке червоне вино з керамічного кухлика, додавши туди ще три ложки цукру, та ще й через трубочку. І не думайте, що це я фантазую — одного разу я на власні очі бачила, як у ресторані (!) на півночі Франції в містечку Довіль у келих дорогого вина Бордо пані насипала з пакетика цукор (!) і розмішала десертною ложкою. У сомельє тоді засіпалося око, але хай у всіх сомельє планети око тіпається, якщо вам так подобається — пийте.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект