Нон-фікшн

Альдо Сом і Крістін Мюльке. Wine Simple: про вино від сомельє світового класу

500₴

Альдо Сом і Крістін Мюльке. Wine Simple: про вино від сомельє світового класу

Альдо Сом і Крістін Мюльке. Wine Simple: про вино від сомельє світового класу / Ольга Розумна (перекладачка). Київ: Yakaboo Publishing, 2021. 272 с.Замість написати підручник, я зібрав під однією обкладинкою найпростішу та найцікавішу інформацію — іі вам варто прочитати цю книжку від початку до кінця! Використайте її, щоб зрозуміти основи, а потім повертайтеся назад і перечитайте вже після того, як склали власну думку, щоб збагнути, які місця в ній можуть бути для вас корисними.

Можливо, коли ви з’ясуєте, що любите легкі, ароматні білі вина, а не фруктові та повнотілі, як вважали раніше, вам вдасться відкрити на дегустаціях нові сорти. Потім, уже зрозумівши, що Ґрюнер Вельтлінер — ваш напій (я австрієць, тому тільки про це й мрію), можете погортати розділ «Вино і їжа», щоб з’ясувати, з чим подавати його вдома. Пізніше використовуйте книжку як довідник, коли, скажімо, ви готові випити вина на день народження або коли потрапили в Шампань і хочете скуштувати щось, окрім традиційного стилю екстра-брют.

Зачекайте, а звідки ви дізнаєтеся, що Ґрюнер — ваше улюблене? Тільки випивши чимало різних вин, ви відчуєте, що деякі вам просто подобаються, а перед іншими не зможете встояти. Книжки — це чудово, але досвід — найправдивіший учитель.

Тож нехай ці рядки стануть вашим посібником, з яким ви будете купувати вина, дегустувати їх і впевнено навчатися. На цих сторінках вам трапиться багато технічних термінів, які ви знайдете у глосарії.

Найголовніше, насолоджуйтесь, не лякайтеся і будьте відкриті до нового. Це принципово! Ніколи не втрачайте запалу і пам’ятайте, що всього не знає жодна людина. Якось я запитав провідну світову винознавицю Дженсіс Робінсон про сорт винограду, і вона сказала: «Зачекайте хвилинку. Мені треба знайти інформацію». Я надзвичайно здивувався, а втім, це був чудовий урок: не соромно досліджувати — соромно не ставити запитань.Можна багато чого дізнатися, випивши пляшку чудового вина. Але якщо вона вам не сподобалася, ви дізнаєтеся набагато більше.

Будьте відкриті, допитливі та не приховуйте свого ентузіазму. Якщо люди, які продають вам вино, поводяться чванливо, вони потрапили не в той бізнес.

Не чекайте на особливий випадок, щоб відкоркувати особливу пляшку.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект