Велика Британія

Британська літературна премія віддала грошову винагороду кібершахраям

19.04.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Британська літературна премія Rathbones Folio Prize визнала, що виплатила 30 тис. фунтів стерлінгів (близько 1 млн 156 тис. гривень) кібершахраям, які видали себе за лавреатку минулого року – мексиканську письменницю Валерію Луїселлі. Про це повідомляє The Bookseller.

 

Директор премії Мінна Фрай підтвердила виданню, що якісь «просунуті кіберзлодії» обдурили пильність організаторів, видали себе за Луїселлі та попросили перевести належну їй суму через PayPal. Обман розкрився, коли гроші вже були відправлені. Організатори миттєво повідомили про випадок поліцію і колег. Про те, чи проводилося розслідування, і якщо так, то з яким результатом, нічого не повідомляється.

 

Фрай заявила, що, попри втрату грошей, Луїселлі, авторка роману «Архів зниклих дітей» (Lost Children Archive), все ж отримала свою нагороду.

«Втрачені кошти були виділені коштом скорочення різних витрат», – повідомила директорка Folio Prize, додавши, що фінансову допомогу також надав генеральний спонсор премії – інвестиційна компанія Rathbone Investment Management.

 

Американський літературний блог LitHub у зв’язку з цим згадує, що 2020 року значно почастішали випадки шахрайства, пов’язані зі спробами невідомих осіб роздобути рукописи ще неопублікованих творів, створених різними авторами – як визнаними письменниками, так і новачками. Проте дотепер ніхто так і не зрозумів, з якою метою це робилося.

 

Зауважимо, премія Rathbones Folio Prize, заснована 2014 року, вручається щорічно за найкращий літературний твір англійською мовою, незалежно від його форми. Журі премії називається Академією, до складу якої входять понад 250 письменників та критиків, зокрема Маргарет Етвуд, Пітер Кері та Заді Сміт.

 

Нагадаємо, літературна премія Європейського Союзу оголосила короткий список. Крім того, журі Міжнародної Букерівської премії визначило довгий список номінантів 2021 року.