література про Україну

Британські видавці відкриють доступ до книжок про українців

11.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Лондонська книжкова компанія Exact Editions тимчасово відкриє свою цифрову книжкову колекцію про Україну для вільного користування. Про це повідомляють на сайті  компанії.

 

До списку видавництв, книжки яких будуть у вільному доступі до 15 квітня, входять ключові міжнародні видавництва та впливові університетські видання.

 

Наразі це:

  • Yale University Press (видавництво Єльського університету);
  • Edinburgh University Press (видавництво Единбурзького університету);
  • Reaktion Books (незалежне британське видавництво);
  • Hurst (незалежне британське видавництво нон-фікшн літератури);
  • Central European University Press (видавництво Центральноєвропейського університету);
  • Cambridge Scholars Publishing (видавець академічної літератури);
  • Open Book Publishers (незалежне видавництво у галузі гуманітарних та соціальних наук).

 

Серед видань — книжки Карла Шльоґеля «Україна. Нація у прикордонні»,  Браяна Вільямса «Кримські татари», Ендрю Вілсона «Українці: несподівана нація» та інші. Повний список можна переглянути тут.

 

Exact Editions також надасть доступ до Dropbox, щоб видавці могли завантажувати книжки, які стосуються України як частина безплатної цифрової колекції.

 

Система Exact Editions створить потокову базу даних із PDF-файлів, надісланих видавцями. Після закінчення періоду відкритого доступу залишиться сторінка з бібліографічними відомостями та посиланнями на сайти, на яких можна придбати книжки. Таким чином компанія долучиться до акції #PublishersForUkraine.

 

Exact Editions —  британська інтегрована платформа керування змістом для видавців журналів і книжок. Платформа пропонує підписку приватним особам та установам.

 

Нагадаємо, літературна агенція Великої Британії Curtis Brown та видавництва Pan Macmillan і Canongate призупинили співпрацю з російськими видавцями. Від неї також відмовилися найбільші видавці світу Penguin Random House та Simon & Schuster, а також єдиний дійсний книжковий дистрибутор Великої Британії Gardners. 

 

Чільне зображення: Exact Editions