бойкот рф

Міжнародні видавництва розривають співпрацю з російськими видавцями

03.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Найбільші видавці світу Penguin Random House та Simon & Schuster, а також єдиний дійсний книжковий дистрибутор Великої Британії Gardners зупиняють співпрацю з російськими видавництвами. Про це повідомляє видання The Bookseller.

 

Як зазначають  у виданні, це рішення може бути спричинене обговоренням галуззю того, як найкраще реагувати на вторгнення Росії в Україну.

 

Найджел Вайман, директор із продажів і маркетингу Gardners, підтвердив, що компанія зараз «не націлена активно на Росію» з точки зору бізнесу.

 

Прессекретар Simon & Schuster повідомив: «Ми призупинили ділові відносини з російськими видавцями та рахунками до подальшого повідомлення». Видавництво Penguin Random House також призупинило торгівлю з Росією, оскільки Simon & Schuster належить Penguin Random House.

 

Метью Паркінсон-Беннет, видавець дублінського дитячого незалежного видавництва Little Island Publishing, був одним із перших, хто розірвав бізнес з усіма російськими видавцями.

 

«Ми наполегливо працювали протягом багатьох років, щоб налагодити відносини з деякими великими російськими видавцями, з якими було приємно працювати, але наразі ми просто не могли з чистою совістю вести бізнес з російськими компаніями. Я сподіваюся, що інші видавництва займають подібну позицію, особливо великі комерційні мережі. Я розумію, що для організаторів ярмарків це складна ситуація, але книжкова індустрія за своєю природою завжди політична, і ми зобов’язані думати про свою роль у цьому ключі», — зазначив він.

 

Нагадаємо, українські книжкові мережі «Буква», «КнигоЛенд», «КСД», книгарня «Є» та Yakaboo заявили, що вилучають з продажу російські книжки. Лондонський, Франкфуртський та Болонський книжковий ярмарки припинять відмовилися від співпраці з російськими видавцями. Празький книжковий ярмарок і літературний фестиваль «Світ книги» також скасував участь Росії у цьогорічному фестивалі.

 

Чільне зображення: Library Journal