Леся Українка

Частину Літературно-меморіального музею Лесі Українки закрили на реставрацію

14.06.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Одну з трьох будівель літературно-меморіального музею Лесі Українки, що у Колодяжному, закрили для проведення реставрації. Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею.

З 9 червня на реставрацію закрили так званий «Сірий» будинок Літературно-меморіального музею Лесі Українки. Напередодні закриття у музеї відбулася зустріч з виконавцями реставраційно-ремонтних робіт «Білого» та «Сірого» меморіальних будинків − ТОВ «Житлобуд-2», під час якої обговорили проведення робіт. Вартість реставрації – 10 мільйонів 639 тисяч гривень.

 

У коментарі Суспільному керівниця музею Ольга Бойко повідомила про закриття також «Білого» будинку, що відбудеться цього тижня. Відтак для відвідання залишаться доступними територія довкола музею і його літературна експозиція.

 

Зазначимо, Літературно-меморіальний музей Лесі Українки, що у селі Колодяжне Ковельського району Волинської області відкрили у 1949 році в садибі, яку придбав її батько Петро Косач у 1868 році. З 1882 по 1907 рік тут з деякими перервами жила Леся Українка. Експозиція музею складається з двох частин – меморіальної і літературної, що розміщені у трьох приміщеннях. Меморіальна експозиція представлена у двох будинках: Лесиному будиночку – «Білому», побудованому у 1890 році для старших дітей як шале-флігель, і батьківському будинку – «Сірому», спорудженому Петром Косачем у 1896 році. Меморіальні будинки є пам’ятками історії. Літературна експозиція розміщена в спеціальному приміщенні, побудованому у 1980 році.

 

Нагадаємо, про необхідність реставрації цих будівель музейники заявили в липні минулого року. У травні Міністерство культури та інформаційної політики оголосило рейтинг проєктів з реставрації пам’яток культурної спадщини, що пройшли відбір у межах державної програми «Велика реставрація». До списку увійшли об’єкти, що пов’язані з літературою та бібліотеки.