Волинь

На Волині руйнується музей-садиба Лесі Українки

28.07.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Будинок у селі Колодяжному, в якому жила Леся Українка зі своєю родиною і в якому наразі працює її меморіальний музей, перебуває у стані руйнації. Про це повідомляє Суспільне Волинь.

За словами керівниці музею Ольги Бойко, садиба потребує ремонту. Тинькування зовні та з середини хати осипається, дерев’яні стіни будівлі – оголені. У незадовільному стані також перебуває і так званий «сірий» будинок – мешкання батька письменниці.

 

«Білий» будиночок батько Лесі Українки Петро Косач збудував для дочки 120 років тому. 1949-го будинок відновили, на території колишнього родинного обійстя заснували музей. Якщо зовсім нічого не робити, то, я думаю, що ми втратимо ці пам’ятки національного значення», – каже директорка музею.

Також зазначається, що музей підготував проєктно-кошторисну документацію для реставрації на 8 мільйонів гривень, але цих коштів ні обласна влада, ні уряд не дають. Музейники здатні зробити лише косметичний ремонт своїми силами, але садиба також потребує нової системи опалення.

 

Голова Колодяжненської сільської ради Віталій Кашик розповів, що громада готова профінансувати лише 10% від запланованих робіт.

 

У музеї стверджують, що подивитися на будинок Лесі Українки приїжджає до 25 тисяч відвідувачів щороку.

 

Нагадаємо, що у наступному році в Україні відзначатимуть 150-ліття видатної української письменниці.

 

Як відомо, будинок у селі Кринка Херсонської області, в якому мешкав відомий український письменник Остап Вишня, також перебуває у напівзруйнованому стані.

 

Джерела: Суспільне Волинь, Українська літературна газета