Остап Вишня

Садиба Остапа Вишні у Кринках майже зруйнована

18.11.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Будинок у селі Кринка Херсонської області, в якому мешкав відомий український письменник Остап Вишня перебуває у напівзруйнованому стані. Про це повідомляє служба новин 24 каналу.

Наразі будинок стоїть з обдертими, вкритими тріщинами стінами, без даху, розбитими вікнами та повною розрухою середині. З 90-х садибу Вишні передавали в руки різних власників. Занедбана хата зрештою завалилася. За словами журналістів, чиновники давали обіцянки щодо відновлення садиби-музею, але справа не зрушилась з місця.

Також повідомляється, що при сільській раді створили робочу групу з відновлення музею. Скільки грошей потрібно на проєкт відновлення садиби й де їх взяти, у сільраді поки не знають.

Буде перенесено фрагменти цього будинку, погруддя, і там вже, на цій ділянці, буде побудовано арт-майданчик для того, що б ми там проводили щорічний фестиваль “Вишневі усмішки”, – сказала голова робочої групи Наталя Ільїна.

 

Остап Вишня жив у Харкові, але на Херсонщину навідувався часто. А серед жителів Кринки є й ті, хто знав письменника особисто. Місцеві розповідають, що атмосфера села надихала Вишню до творчості. Він радо спілкувався з місцевими рибалками та мисливцями й не рідко люди та їхні історії лягали в основу оповідань письменника.

 

Раніше повідомлялося, що до 125-ліття Остапа Вишні показали його рідкісні фото й книжки