Остап Вишня

Біля розваленого будинку Остапа Вишні на Херсонщині зводять новий музей-садибу

31.07.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Музей у селі Кринка Херсонської області, де була садиба відомого українського письменника Остапа Вишні, почали відновлювати за сприяння мецената. Про це повідомляє Українська літературна газета.

Киянин Сергій Одарич вирішив відтворити садибу відомого українського письменника власник коштом і вже підписав відповідний меморандум з місцевою владою.

 

У повідомленні зазначається, що робота триває вже тиждень. Садибу зводять на спеціально виділеній ділянці неподалік розваленої хатини, адже та розташована на території військової частини, де будувати не можна. Четверо будівельників, які прибули за дорученням компанії, залили фундамент і вже роблять кам’яну кладку. Наступного тижня, якщо не буде злив, планують перекривати дах.

 

«Згодом зі старого місця перенесуть погруддя письменника. Нову хатину огородять тином і очеретяним парканчиком. Подвір’я вимостять бруківкою. Поряд передбачене місце під паркування екскурсійних автобусів та автівок. Після фінішу будівельних робіт за справу візьмуться озеленювачі, які планують невеличкий садок з квітником», – розповіла голова ініціативної групи з відновлення музею-садиби Остапа Вишні, депутат Козачелагерської сільської ради Наталя Ільїна.

 

Наразі місцевій владі потрібно визначитися, на балансі якого органу буде культурно-туристичний об’єкт, яким чином він охоронятиметься і хто утримуватиме його штат.

 

Остап Вишня жив у Харкові, але на Херсонщину навідувався часто. А серед жителів Кринки є й ті, хто знав письменника особисто Місцеві розповідають, що атмосфера села надихала Вишню до творчості. Він радо спілкувався з місцевими рибалками та мисливцями й не рідко люди та їхні історії лягали в основу оповідань письменника.

Раніше повідомлялося, що будинок у селі Кринка Херсонської області, в якому мешкав відомий український письменник Остап Вишня перебуває у напівзруйнованому стані.

 

Як відомо, до 125-ліття Остапа Вишні показали його рідкісні фото й книжки