злочини росії

Через підрив Каховської ГЕС затоплений музей-садиба Остапа Вишні

06.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Через підрив збройними силами росії Каховської ГЕС у зоні затоплення опинився музей-садиба українського письменника Остапа Вишні, що в селі Кринки Олешківського району на Херсонщині. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила глава Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів. 

«Під водою опинився дім-музей Остапа Вишні у селі Кринки, який був одним з туристичних магнітів регіону. Також у зоні затоплення знаходиться Херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка. Може бути затоплено комплекс “Зелені хутори Таврії”, заснований на місці старовинних хуторів. Тут знаходився автентичний музей українського народного побуту XV–XX століть, а також знамениті солоні рожеві озера», — розповіла Олеськів.

 

Вона також повідомила, що наразі повністю або частково затоплені 11 населених пунктів на Правобережжі — Миколаївка, Ольгівка, Львове, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, частково місто Херсон.

 

 

Відновлений дім-музей Остапа Вишні відкрили 2020 року.

 

Будинок, у якому зупинявся для відпочинку письменник у Кринках і де був колись музей, не ремонтували понад два десятиліття, оскільки він був розташований на території, яка нині перебуває у віданні Міністерства оборони, і доступ до нього виявився обмеженим. Тому музей перенесли на іншу ділянку.

 

Спроби відновити садибу були ще у 2015 році. А в 2019-му, до 130-річчя від дня народження Остапа Вишні, підготували та оприлюднили 33 експонати – знайдені та відреставровані фотографії, пов’язані з письменником.

 

Серед експонатів музею — особисті речі й світлини Остапа Вишні.

 

Нагадаємо, наприкінці 2019 року стало відомо, що будівля, де мешкав Остап Вишня, перебувала у напівзруйнованому стані. Згодом почали відновлювати.

 

2020 року в селі Кринки відкрили відновлений музей-садибу Остапа Вишні.

 

Зображення: Мар’яна Олеськів/фейсбук