Readeat

У ШІ-згенерованих анотаціях і біографіях на сайті Readeat знайшли помилки — що кажуть письменниці й книгарня

27.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українська дитяча письменниця Олександра Орлова помітила фактичні помилки у своїй біографії, оприлюдненій на сайті книгарні Readeat. Про це вона повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

«Якщо біо, хоч і кривувато, взяли з відкритих джерел, то цитата мене геть спантеличила. Я не можу зрозуміти, звідки цей вираз, навіть якщо допустити, що десь там просто загубили слово чи декілька. Проте на вигляд воно таке неоковирне й пафосне, що певно таки ШІ допомагав», — написала вона.

 

 

У коментарях до допису інші дитячі письменники та письменниці зазначають, що анотації на сайті книгарні, імовірно, теж написані за допомогою ChatGPT, адже містять неправдиву інформацію про сюжет книжок та їхніх авторів.

 

 

 

Слава Світова прикріпила до свого коментаря цей скриншот:

 

Володимир Арєнєв зазначив, що його біографія й цитата з тексту вказані правильно.

 

Фактичні помилки в описах і анотаціях на сайті Readeat помічали й раніше:

 

 

У коментарі Читомо Віталіна Макарик розповіла, що до її книжки у Readeat додали оригінальну анотацію з сайту видавництва, а «дивну» цитату прибрали після того, як письменниця висловила нею своє незадоволення у коментарях телеграм-каналу «Непозбувний книгочитун».

 

Слава Світова зазначила: «Створення книжки від рукопису до паперового примірника і її прочитання — це завжди досить тривалий процес. І якщо йдеться про спільноту людей, які читають, про місце, де продаються книжки, мені особисто приємно було б усвідомлювати, що усе це робиться з увагою, повагою і любов’ю, не абияк. Так, це потребує ресурсу, і креативного також, бо для того, щоб написати хорошу, чіпку анотацію треба як мінімум прочитати книжку, а ще — виділити в ній для себе важливі моменти, поєднати їх так, щоб читач захотів її купити й прочитати. Чи зробить це ШІ? Очевидно, що зробить. Як? І хто за ним перевірить роботу? Це вже інше питання».

 

Вона повідомила, що планувала звернутися до книгарні Readeat з проханням усунути вигадані цитати: «Цитати, які ще донедавна були розміщені на сайті Readeat, не мої. Але поки я пишу ці відповіді на ваші запитання, цитати з сайту уже прибрали. Будь-яка взаємодія з людьми для мене про повагу. Коли факти з біографії авторів та авторок перекручуються або подаються неточно, коли цитати генеруються за допомогою ШІ і ставляться як такі, що репрезентують автора чи авторку, для мене це найперше про неповагу, а друге — про негативний вплив на репутацію авторки та автора».

 

Читомо звернулося по коментар до книгарні Readeat. Там повідомили, що вирішили використовувати ChatGPT для того, щоб прискорити додавання книжок на сайт, адже планували запуск у доволі стислі терміни.

 

«Видавці та автори напряму не зверталися до нас із проханням змінити анотації, але наразі ми працюємо над виправленням таких технічних помилок і радо приймаємо пропозиції та зауваження щодо покращень. Ми цілком відкриті для пропозицій та готові ділитися фактами розвитку нашої мережі книгарень», — розповіла представниця книгарні Анастасія Стрельнікова.

 

Вона додала, що зауваження і пропозиції щодо покращення сайту Readeat можна надсилати на пошту info@readeat.com.

 

Згодом Слава Світова повідомила, що звернулася до книгарні щодо виправлень. Після звернення письменниці біографію поредагували.

 

Як відомо, книгарню Readeat відкрили у серпні 2023 року.

 

Читайте також: Привіт, Кеп, або 20 найкращих відповідей власнику Readeat від видавців і культменеджерів

 

Фото: Олександр Панченко