ШІ

Видання The New York Times подало позов проти OpenAI

08.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Видання The New York Times подало судовий позов проти компаній OpenAI і Microsoft через неправомірне використання матеріалів медіа для навчання чатботів.  Про це видання повідомило на своєму сайті.

Відомо, що The Times — це перше велике медіа, яке подала до суду на компанії-творці ChatGPT через проблеми з авторським правом.

 

«У позові, поданому до Федерального окружного суду Манхеттена, стверджується, що мільйони статей, опублікованих Times, були використані для навчання автоматизованих чат-ботів, які тепер конкурують із новинним виданням як джерело надійної інформації», — зазначають у тексті The New York Times.

 

Видання переконане, що OpenAI і Microsoft слід притягнути до відповідальності за мільярди доларів законодавчих і фактичних збитків, пов’язаних із незаконним копіюванням і використанням текстів медіа. Медіа також вимагає видалити з чатботів усю інформацію від The New York Times, захищену авторським правом.

 

Прессекретарка OpenAI Ліндсі Хелд заявила, що компанія вела конструктивні перемовини з The Times і що вона «здивована і розчарована» позовом. «Ми поважаємо права творців і власників контенту та прагнемо працювати з ними, щоб гарантувати, що вони отримають вигоду від технології штучного інтелекту та нових моделей доходу. Ми сподіваємося, що знайдемо взаємовигідний спосіб співпраці, як ми це робимо з багатьма іншими видавцями», — сказала вона.

 

Microsoft відмовилася надавати коментарі.

 

Як повідомлялося, провідні компанії з розробки штучного інтелекту, серед яких OpenAI, Alphabet і Meta Platforms, зобов’язалися маркувати згенерований ШІ контент водяними знаками.

 

Читайте також: ШІ в оформленні книжок — безцінний інструмент чи знецінення праці?

 

Чільне фото: The New York Times