фотографія

Чотирьох українок включили до французького видання про фотографію

13.11.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Французьке видавництво Editions Textuel включило українок Софію Яблонську-Уден, Параску Плитку-Горицвіт, Ірину Пап та Риту Островську у книжку про фотографок, які зробити впливовий внесок у розвиток індустрії. Про це пише видання Your Art.

 

Збірник має назву Une Histoire Mondiale Des Femmes Photographes («Світова історія фотографок»). Авторки видання: Люсі Лебарт та Марі Роберт.

 

До книжки увійшли понад 450 зображень, які хронологічно представляють розвиток медіа від зародження до початку XXI століття.

 

 

«Жінок часто стирають з контексту історії: незалежні митці ніколи не припиняли документувати, ставити під сумнів і перетворювати світ, демонструючи, що камера може бути фантастичним інструментом для звільнення», – йдеться в описі видання.

 

Статті про українок написали письменниця Оксана Забужко, засновниця Odesa Photo Days Festival Катерина Радченко, кураторка і арткритикиня Катерина Філюк, а також журналістка і президентка українсько-французької культурної асоціації Amuse A Muse Наталія Гузенко-Будье.

 

Читайте також: Гра проти апарату: як працювали над книгою про Харківську школу фотографії