медіа під час війни

Чотири українські організації отримали премію Democracy Award-2022

09.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Чотири українські організації стали лавреатами премії Democracy Award 2022, зокрема Лабораторія журналістики суспільного інтересу, яку представляє Наталя Гуменюк. Про це повідомили в офісі Національного фонду на підтримку демократії (США). 

Іншими лавреатами стали: 

 

  • Центр протидії корупції, представниця — Дар’я Каленюк;
  • Центр громадянських свобод, представниця — Олександра Матвійчук;
  • Українська волонтерська служба, представниця — Анна Бондаренко.

Нагороду вручили 8 червня  у Вашингтоні, в офісі Національного фонду на підтримку демократії (США). 

 

«Цього тижня у Вашингтоні спілкуємося з конгресменами, представниками Держдепартаменту — від Торі Нуланд і Карен Дорнфрайд, ключовими журналістами і редакторами. Найбільше ми всі вчотирьох говоримо про окуповані Херсонщину, частину Запорізької області, Південь і те, що Україна не залишить своїх людей, ці міста/села мають бути врятовані й звільнені якомога швидше…», — написала Наталя Гуменюк. 

 

Лабораторія журналістики суспільного інтересу — це спільний міждисциплінарний проєкт українських та британських журналістів і соціологів. Лабораторію відкрили і розвивають Наталка Гуменюк та Ангеліна Карякіна у партнерстві з Львівським медіафорумом, Харківським інститутом соціальних досліджень та Програмою Arena Університету Джонса Гопкінза.

 

У лабораторії досліджують та створюють різні форми контенту, що сприяє конструктивній дискусії довкола складних суспільних тем, а також розробляють редакційні стратегії на основі соціологічних досліджень та аналізу реакції різних аудиторій на цей контент.

 

Democracy Award-2022 — премія, яку Національний фонд на підтримку демократії вручає щороку з 1991-го організаціям і окремим діячам, які просувають справу захисту прав людини та демократії в усьому світі. 

 

Відзнака має вигляд статуетки — мініатюрної копії статуї богині демократії. 

 

Премією зазвичай відзначають організації громадянського суспільства чи діячів окремої країни або регіону за певний демократичний внесок. 

 

Нагадаємо, що три українські журналісти отримали міжнародну премію імені Джеймса Найта.

 

Як відомо, журналісти Мстислав Чернов і Євген Малолєтка стали лавреатами Премії імені Георгія Ґонґадзе-2022