* ESC - закрити вікно пошуку
бібліотека Олеся Гончара
Читомо закликає фінансово допомогти Херсонській обласній бібліотеці
17.11.2023Херсонська обласна наукова бібліотека імені Олеся Гончара потребує фінансової допомоги, щоб мати змогу «законсервувати» приміщення та зберегти залишки будівлі. Про це Читомо повідомили працівники бібліотеки.
Наразі книгозбірня гостро потребує ліхтарів і павербанків, адже після ракетного удару в ніч з 11 на 12 листопада проводити роботи доводиться в суцільній темряві: в усьому районі через руйнування суттєво пошкоджена електромережа.
Допомогти бібліотеці можна фінансово або безпосередньо надіслати ліхтарі (коштом відправника). «На жаль, сьогодні бібліотека не має коштів, щоб оплачувати посилки», — зазначили у книгозбірні.
Реквізити, щоб перерахувати кошти:
-
Громадська організація «Херсонське обласне бібліотечне товариство»
-
код ЄДРПОУ 14114753 р/р UA213223130000026004000008630 АТ «Укрексімбанк»
-
з поміткою благодійний внесок на відновлення будівлі Херсонської бібліотеки ім. Олеся Гончара.
Додаткову інформацію можна знайти на фейсбук-сторінці бібліотеки.
Херсонська обласна наукова бібліотека імені Олеся Гончара («Гончарівка») — найбільша бібліотека Херсонщини та найбільша книгозбірня серед обласних бібліотек України. До повномасштабного російського вторгнення її фонди налічували близько мільйона примірників 45-ма мовами світу.
Як повідомлялося, уночі 12 листопада, за рік та 1 день від звільнення Херсона з окупації, російська армія завдала нищівного удару по Херсонській обласній бібліотеці, майже повністю її знищивши.
Унаслідок танкового обстрілу Херсонської обласної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара, який російські військові скоїли 31 жовтня, у бібліотеці зруйнували четвертий поверх: згоріли книжки, стеля і підлога. У серпні 2023 року окупанти влучили в один з відділів на третьому поверсі.
19 листопада 2022 росіяни завдали ракетного удару, вибуховою хвилею від якого в книгозбірні вибило значну частину вікон. У період, коли Херсон був окупований росією, російські військові пограбували бібліотеку, зокрема вивезли видання початку XX століття.
Читайте також: Директорка бібліотеки Херсону: Оцінити грабунки неможливо, адже будівля, вочевидь, замінована
Фото: телеграм-канал Олександра Прокудіна
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості