бібліотеки

Унаслідок російського обстрілу постраждала Херсонська обласна наукова бібліотека імені Олеся Гончара

03.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Унаслідок танкового обстрілу Херсонської обласної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара, який російські військові скоїли 31 жовтня, у бібліотеці зруйнований четвертий поверх: згоріли книжки, стеля і підлога. Про це повідомив заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

Через обстріл вигоріла частина технічного відділу та залу періодики. Росіяни вже обстрілювали бібліотеку раніше: вони завдавали удари з тимчасово окупованого лівого берега Херсонщини — Олешок і Голої Пристані.

 

Херсонська обласна наукова бібліотека імені Олеся Гончара («Гончарівка») — найбільша бібліотека Херсонщини та найбільша книгозбірня серед обласних бібліотек України. До повномасштабного російського вторгнення її фонди налічували близько мільйона примірників 45-ма мовами світу.

 

Як повідомляв Український ПЕН, незадовго до втечі з Херсона російські окупанти пограбували бібліотеку, зокрема вивезли цінні історичні видання.

 

Як відомо, 19 листопада 2022 року російський обстріл пошкодив близько тисячі кв.метрів скла віконних блоків бібліотеки. У серпні 2023 року окупанти влучили в один з відділів на третьому поверсі, завдавши сильних руйнувань будівлі.

 

Читайте також: Директорка бібліотеки Херсона: Оцінити грабунки неможливо, адже будівля, вочевидь, замінована

 

Фото: Юрій Соболевський