дитяча література

День народження Нестайка хочуть зробити Днем дитячої книги в Україні

31.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Міністерство культури та інформаційної політики України (МКІП) підтримало ініціативу відзначення Дня дитячої книги 30 січня. Про це повідомили на сайті Мінкультури.

Обговорення відбулося під час круглого столу за участі українських письменників та видавців. Загалом у заході взяли участь понад 90 учасників, серед яких літератори, видавці, книгорозповсюджувачі, представники бібліотек тощо.

 

«За результатами зустрічі, учасники ухвалили рішення про підтримку громадської ініціативи щодо оголошення 30 січня Днем дитячої книги в Україні. Саме в цю дату народився славетний український письменник, класик сучасної дитячої літератури – Всеволод Зіновійович Нестайко», — зазначили у міністерстві.

 

За задумом ініціаторів, встановлення та щорічне відзначення Дня дитячої книги в Україні сприятиме:

 

  • промоції української дитячої книжки, підтримці і розвитку дитячого читання; 
  • підтримці видавців та авторів, вивченню та дослідженню дитячої книжки і читання;
  • приверненню уваги до українського книговидання та літератури;
  • підтримці видавництв, книгарень та дитячих бібліотек;
  •  поповненню бібліотечних фондів.

 

З ініціативою звернуться до президента України Володимира Зеленського. У разі, якщо він підтримає ініціативу, МКІП підготує проєкт Указу Президента «Про заснування Дня дитячої книги в Україні». 

 

Окрім того, Кабмін затвердить загальнодержавну програму підтримки дитячої книжки, в якій буде передбачені видання антології українських дитячих творів, оновлення та осучаснення премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва, а також заснування державної премії імені Всеволода Нестайка.

 

На зустрічі також обговорювали створення Асоціації творців дитячої книги, розробку її статуту та інших програмних документів.

 

Нагадаємо, лавреатом Всеукраїнської літературної премії імені Всеволода Нестайка став український письменник Віталій Запека.

 

Читайте також: Про пса Патрона, емоції та фейки: що готують видавці для підлітків і дітей у 2023-му

 

Фото: Getty images