розслідування

Депутати просять СБУ припинити діяльність українських видавництв, пов’язаних з росією

05.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Група народних депутатів написала лист-зверення до СБУ з проханням забезпечити припинення діяльності видавництв та книгарень, які афільовані з росією. Про це повідомляє ініціатор звернення, депутат Роман Лозинський, на своїй сторінці у фейсбуці.

Крім того, у зверненні депутати просять СБУ дати оцінку фактам, викладеним у розслідуванні медіа “Сенсор” про зв’язки українських видавців з росією, а також перевірити згадані у публікації компанії на предмет такого зв’язку.

 

«Розслідування свідчить, що в умовах повномасштабної загарбницької війни Росії проти України на українському книжковому ринку продовжують працювати, заробляти гроші і в тій чи іншій мірі поширювати в Україні вплив держави-агресора компанії, афільовані з Росією і її видавничим бізнесом», – зазначається у тексті звернення.

Як повідомлялося, книжкова платформа Yakaboo, книгарня «Є», книжкова мережа Vivat заявили, що припиняють співпрацю з видавництвом Bookchef. Причиною стало журналістського розслідування «Сенсор» та OSINT-спільноти «Мольфар», яке показало, що видавництво Bookchef має зв’язки з росією, КМ-БУКС пов’язаний із ним, Форс, book24.ua.

 

Після цього видавництво BookСhef пообіцяло нарешті довідатися у своїх власників, чи має воно причетність до рф.

 

Згодом Ярослав Маринович, співвласник мережі «Буква» та видавництва «КМ-БУКС», дав інтерв’ю «журналісту», не назвавши його імені та видання, про розслідування Сенсор-медіа.