видавництва

Держава почала виплачувати заборговані кошти видавцям, що працювали з УІК

28.12.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Загальна сума заборгованості за програмами Українського інституту книги становить понад 44 млн 935 тис. грн.
Директорка УІК Олександра Коваль повідомила, що держава почала виплачувати заборговані в українських видавців кошти:
Про отримання грошей зокрема повідомила директорка видавництва «Кліо» Віра Соловйова.
Заборгованість є за КПКВК (код програмної класифікації видатків та кредитування) 3801560 «Забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримка книговидавничої справи та популяризація української літератури у світі».
Заборгованість є за такими програмами:
  • мистецький конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на випуск книжкової продукції за встановленими тематичними пріоритетами: 131 договір, заборгованість на суму 33 131 915,98 грн. Перелік договорів. У межах цього конкурсу українські видавництва за власні кошти виготовили та передали до бібліотек України патріотичні книжки;

 

  • мистецький конкурс культурно-мистецьких проєктів на організацію і проведення заходів з промоції читання: 5 договорів, заборгованість на суму 1 790 415,88 грн. Деталізація заборгованості.

 

 

За словами Олександри Коваль, наразі кошти виплатили лише половині видавців, але УІК сподівається, що зрештою заборговані гроші отримають всі.
Як повідомлялося, Рахункова палата вважає, що УІК впродовж періоду з 2020 року всупереч законодавству не відмовив у розгляді 14 заявок видавництв.