Держкомтелерадіо

Держкомтелерадіо надаватиме нову послугу книгарням

25.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Держкомтелерадіо видав перше свідоцтво про відповідність, що підтверджує використання розповсюджувачем книжок об’єкта оренди виключно як спеціалізованого магазину для торгівлі книжками. Про це повідомили на сайті комітету.

Власником Свідоцтва №1 стала підприємниця із Рівного Вікторія Новицька, яка відкрила в приміщенні торговельного центру книгарню.

 

Нову адміністративну послугу запровадили відповідно до Закону України «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні», останні зміни до якого внесли в грудні 2022 року. Свідоцтво про відповідність надає право книгарням отримати відшкодування витрат на оренду або суборенду будівель, споруд, приміщень, їх окремих частин, що використовується як спеціалізована книгарня.

 

Як наголосили у Держкомтелерадіо, державна підтримка книгорозповсюджувачів сприятиме подоланню кризи у книговиданні, яку спричинило повномасштабне вторгнення росії в Україну, та створенню сприятливих умов для його розвитку.

 

Як повідомлялося, у липні 2022 року президент України підписав закон, що зобов’язує державу з 2023 року компенсувати видатки на оренду книгарням, які продають книжки українською мовою. Підписати відповідні закони Зеленського закликали діячі культури, письменники та видавці.

 

Чільне фото: книгарня «Сенс»