Держкомтелерадіо

Держкомтелерадіо не дозволив ввезти в Україну ще 18 книжок з РФ

22.01.2021
переклади класичних творів

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Експертна рада Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції, знайшла пропаганду держави-агресора у 18-ти книжках російського видавництва «Манн, Иванов и Фербер». Про це повідомляється на офіційному сайті відомства.

 

У Держкомтелерадіо зазначають, що на обкладинках книжок видавець розмістив рекламу російських видавництв «Ексмо» та АСТ, а також порталу Yandex.ru, до яких в Україні застосовані спеціальні економічні санкції за систематичний випуск та поширення літератури антиукраїнського змісту. 

 

«Також книжки містять рекламу соціальної мережі «ВКонтакте», яка широко задіяна в інформаційній війні проти України. Саме через цю соціальну мережу здійснюється рекрутинг найманців для участі у бойових діях проти нашої країни на тимчасово окупованих територіях Донбасу», – зазначається у повідомленні.

 

У відомстві пояснюють, що видання не отримали дозвільні документи на ввезення в Україну у зв’язку з порушенням статей 28, 281 Закону України «Про видавничу справу» та відповідно до пунктів 3 та 4 Критеріїв оцінки видавничої продукції, яка дозволена до розповсюдження на території України.

 

Водночас у повідомленні Державного комітету телебачення і радіомовлення України не зазначили назви видань, які не пройшли експертний аналіз.

 

Як відомо, Держкомтелерадіо виступило із заявою про те, що комітет надає дозволи на ввезення на територію України книжок з РФ відповідно до чинного законодавства.

 

Раніше повідомлялося, що минулого року в Україну заборонили ввозити 24 назви російських видань, у тому числі й книжки Жириновського і Прилєпіна.

 

Нагадаємо, що у 2020 році Держкомтелерадіо дозволив ввезення в Україну загалом 2 тис. 962 найменувань російської видавничої продукції.