Держкомтелерадіо

Дозволи на ввезення книжок з РФ видаються згідно з законодавством – Держкомтелерадіо

15.01.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Держкомтелерадіо надає дозволи на ввезення на територію України книжок з РФ відповідно до чинного законодавства – такою заявою відреагувало відомство на активну дискусію у соцмережах та ЗМІ, яка активізувалася з появою інформації про надання дозволів на ввезення в Україну майже 3 тис. найменувань російських видань у 2020-му році.

 

«Держкомтелерадіо як центральний орган виконавчої влади діє відповідно до функцій, визначених державою, і виконує завдання відповідно до чинного законодавства України. Видача дозволів на ввезення на територію України книжкової продукції з РФ відбувається відповідно до закону, який був ухвалений ВР наприкінці 2016 року», – говориться в заяві.

 

Як відомо, цим законом передбачено, що дозволи на ввезення не надаються винятково книжкам антиукраїнського змісту, а також таким, що містять пропаганду на користь держави-агресора. У Держкомтелерадіо наголошують, що за весь час дії цього закону та, відповідно, функціонування дозвільної системи легальним шляхом в Україну не потрапила жодна книжка антиукраїнського змісту, а обсяг книжкових видань, завезених із РФ, у порівнянні з 2011 роком скоротився у 12 разів.

 

«За чотири роки дії закону Держкомтелерадіо дозволив ввезти в Україну 31 тис. найменування книжок з Росії. Більшість з дозволених для ввезення книг – це твори світової класики, дитяча та науково-популярна література. Частину дозволів видано на ввезення в Україну україномовних книг українських видавництв, надрукованих в РФ», – повідомляють у відомстві.

 

Протягом 2017-2020 років Держкомтелерадіо надав 4274 відмови імпортерам на ввезення книжкової продукції з РФ. Більшість відмов стосувалася подачі неповного пакету документів заявниками, а у 274 випадках – антиукраїнського змісту, виявленого у виданнях. Загалом в Україну не дали ввезти майже півтора мільйона примірників антиукраїнських видань.

 

Також у Держкомтелерадіо нагадали, що вони були ініціаторами рішення, яке підтримало РНБО, про запровадження санкції до 9 російських видавництв, які найбільше відзначилися випуском антиукраїнської літератури: «Це майже вдвічі зменшило обсяги надходження на український ринок видавничої продукції з території РФ. З урахуванням зупинених на виконання рішення РНБО майже 12 тисяч раніше виданих дозволів та дозволів, термін дії яких завершився, загальна кількість чинних дозволів на сьогодні складає 18 104». 

 

Разом з тим у заяві додається, що кількість виданих дозволів не відображає картини реально ввезених в Україну книжок, адже значна частина отриманих дозволів залишаються нереалізованими, а заявлена кількість запланованих до ввезення примірників видань у більшості випадків перевищує кількість реально ввезених. 

 

«Протягом 2017-2019 років дозволи, які передбачають ввезення на митну територію України видавничої продукції 59 російських, 5 українських, 1 молдовського та 1 білоруського видавництв, отримували 20 суб’єктів господарювання. Станом на 1 січня 2021 року цією діяльністю займається лише 6 імпортерів», – повідомляють у Держкомтелерадіо і додають, що цілковите припинення або обмеження ввезення на територію України російських книжок, що зараз активно обговорюється громадськістю та ЗМІ, можливе лише шляхом ухвалення відповідного закону, який передбачав би ембарго на ввезення російських книжок.

 

Нагадаємо, що у 2020 році Держкомтелерадіо дозволив ввезення в Україну 2 тис. 962 найменувань російської видавничої продукції.

 

Раніше повідомлялося, що минулого року в Україну заборонили ввозити 24 назви російських видань, у тому числі й книжки Жириновського і Прилєпіна.