Держкомтелерадіо

Держкомтелерадіо не відреагував на лист з проханням змінити переможців премії Рильського

12.03.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Держкомтелерадіо, Міністерство культури та Кабінет міністрів не відреагували на лист від діячів культурної спільноти з проханням змінити переможців премії імені Максима Рильського. Про це на своїй сторінці повідомив літературно-перекладацький фестиваль Translatorium, що ініціював листа.

«На жаль, відповідь, що надійшла від Держкомтелерадіо, не містить конкретних відповідей на висловлені перекладацькою спільнотою вимоги і є бюрократичною відпискою, що свідчить про небажання Держкомтелерадіо розв’язувати реальну проблему з присудження найважливішої перекладацької премії людині, яка представляє інтереси російської культури в світі, за непрофесійний переклад», – наголосили у Translatorium.
Організатори фестивалю додали, що Держкомтелерадіо має провести церемонію вручення премії не пізніше від 19 березня.

 

Нагадаємо, дискусію щодо лавреатів премії імені Максима Рильського 2023 розпочав науковець, колишній член комітету премії Максим Стріха. Він оприлюднив звернення, де розповів, чому вважає переклад збірки «Ірпінь – мій дім» не вартим премії, та вийшов із комітету. У відповідь один з перекладачів Дмитро Дроздовський назвав його заяву «опусом», а текст збірки «аномальним», водночас заперечивши звинувачення у плагіаті. Через дискусію щодо премії голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко не підписав рішення комітету з присудження премії імені Максима Рильського за 2023 рік «до з’ясування всіх обставин».

 

Наприкінці січня літературно-перекладацький фестиваль Translatorium й членкині ініціативи «Перекладачі в Дії» ініціювали збір підписів для відкритого листа до держпосадовців та Держкомтелерадіо з проханням змінити результати премії імені Максима Рильського 2023 року. Його підписала 246 діячів культури. Вони закликали Кабмін і Держкомтелерадіо:

 

  • скасувати результати цьогорічної премії через недовіру фахової спільноти;
  • сформувати чіткі критерії та зрозумілу систему оцінювання номінованих доробків;
  • відправити у відставку нинішній склад комітету премії;
  • впровадити прозору процедуру формування комітету премії, щоби він представляв фахове середовище.

 

Читайте також: У Держкомтелерадіо розповіли, як формують комітети присуджуваних ним премій

 

Чільне зображення: Суспільне