реакція за кордоном

Діячі культури в Німеччині закликають не постачати важке озброєння Україні

30.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Діячі культури Німеччини, зокрема й письменники Мартіна Вальзера, Юлі Зех, Роберт Сіталер, закликали федерального канцлера Олафа Шольца не постачати Україні важке озброєння. Про це йдеться у відкритому листі опублікованого у журналі «Емма». 

Лист підписали 28 культурних діячів і митців. Зазначається, що до підписання може долучитися будь-хто. 

 

«Ми цінуємо, що досі ви так ретельно розглядали ризики: ризик поширення війни в Україні; ризик розширення війни всією Європою; ризик третьої світової війни. Тому ми сподіваємося, що ви запам’ятаєте свою початкову позицію і більше не будете постачати в Україну важке озброєння ні прямо, ні опосередковано», — йдеться у листі.

 

Проте, культурні діячі зазначають, що «закликаємо вас зробити все можливе для того, щоб якнайшвидше було досягнуто припинення вогню; компроміс, який можуть прийняти обидві сторони»

 

Підписанти зазначають, що поділяють вирок щодо російської агресії як порушення основної норми міжнародного права, проте виступають проти того, щоб ця війна переросла в ядерний конфлікт. 

 

«Ескалація озброєння, що відбувається під тиском, може стати початком глобальної гонки озброєнь з катастрофічними наслідками, не в останню чергу для глобального здоров’я та зміни клімату. Всупереч всьому, важливо прагнути до миру у всьому світі. Європейський підхід єдності у різноманітті є зразком для цього», – вважають автори листа.

 

Крім письменників лист підписали журналіст Ранг Йогешвар та Аліса Шварцер, філософ Свенья Фласпьолер, теорик мистецтва та медіа Пітер Вайбель, режисери Андреас Дрезен, Хайке Сандера та Олександр Клюге; артисти кабаре Дітер Нура та Герхард Полт, музикант Рейнхара Мея та інші. 

 

Як повідомлялося, Німецький PEN-клуб висловив побоювання про «перемогу божевілля», якщо світ бойкотуватиме росіян та їхню культуру.

 

Також раніше 156 публічних інтелектуалів, науковців, експертів у східноєвропейських питаннях закликали уряд Німеччини вжити рішучих заходів для припинення російсько-української війни і сприяння перемоги України. 

 

Нагадаємо, Антьє Равік Штрубель, лавреатка Німецької книжкової премії 2021 року за роман «Блакитна жінка», у листі «Я відрікаюся» для Frankfurter Allgemeine Zeitung повідомила, що більше не вважатиме себе німкенею через ставлення влади Німеччини до російсько-української війни.

 

що більше читаєш – то ширші можливості