міжнародна підтримка

Понад 150 інтелектуалів ЄС закликають Німеччину припинити «недалекоглядний егоїзм» і рішуче сприяти Україні

26.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

156 публічних інтелектуалів, науковців, експертів у східноєвропейських питаннях закликали уряд Німеччини вжити рішучих заходів для припинення російсько-української війни і сприяння перемоги України. Про це ідеться у їхньому відкритому листі, оприлюдненому центально- та східноєвропейським журналом New Eastern Europe.

 

Науковці наголошують, що загарбницька війна росії проти мирної України закріпила провал політики Німеччини та ЄС щодо росії протягом останніх десятиліть. Та, за їхніми словами, «була заснована на надії, що все більш очевидні неоімперські амбіції Росії можна було б стримати за допомогою поєднання інтенсивної дипломатії, багатосторонніх угод і різних ділових відносин» попри російську агресію проти Молдови, Грузії та України та інші світові заворушення, до яких безпосередньо причетна росія.

 

Читайте також: Енн Епплбом: Захід думає, що змінить думку РФ аргументами, та це не так

 

У листі ідеться про значення газопроводу «Північний потік-2» у закріпленні впевненості путіна у можливості вчиняти будь-що у Східній Європі та посиленні залежності Німеччини від росії.

 

«Східноєвропейські члени ЄС та НАТО, такі як Польща та країни Балтії, неодноразово висловлювали занепокоєння щодо власної безпеки. Вони рано попередили, що російському правителю владіміру путіну не можна довіряти і сприймати його заяви реалістично. Натомість підхід ЄС до дедалі більш авторитарного й агресивного уряду росії залишився майже незмінним», — ідеться науковцям про потребу у негайних діях, які мали б бути запроваджені раніше.

 

Вони наголошують: катастрофічний провал Європи та Німеччини щодо політики росії став надто очевидним після загрози незалежності України.

 

Також у листі ідеться про заяви Олафа Шольца про зміну курсу щодо росії та «безпрецедентний» комплекс санкцій, яка не втілилися у життя: «виключення російських банків із SWIFT було лише частковим, більш того, Німеччина та інші країни-члени ЄС продовжують купувати величезну кількість російської енергії, дарма що величезні прибутки росії фінансують все більш терористичний режим путіна та його відкриту завойовницьку війну в Україні».

 

Інтелектуали наголошують на воєнних злочинах росії проти українців, подібних до вчинених російською армією в Ічкерії і Сирії, та безпрецендентних кількості біженців і загрозі екології всього світу.

 

«Народ України мужньо захищає себе та свою країну. Їхній героїчний опір зірвав початковий план вторгнення росії, значно збільшивши його тривалість, на що не розрахував кремль. Проте в України залишилося мало часу, щоб чекати, поки набудуть чинності введені наразі санкції Заходу», — зазначають у листі.

 

Уряд Німеччини, який не зупиняє експорт газу й енергосіїв, протидіє іншим санкціям і суперечить «історичній відповідальності» перед країнами колишнього Радянського Союзу, яку взяли на себе німці після спустошення Білорусі та України у Другій світовій війні, повідомляють експерти.

 

«Не дати путіну досягти успіху з його імперським реваншизмом — це життєво важливі інтереси всієї Європи. Недалекоглядний егоїзм Німеччини в спільних зусиллях Європи протистояти агресії путіна має припинитися. Усі доступні заходи для підвищення ціни цієї війни для російської федерації необхідно вжити зараз», — закликають підписанти листа.

 

Вони вимагають таких заходів:

 

  • Санкції проти всіх російських банків і повна заборона в росії платіжної системи SWIFT;
  • Непридбання будь-якої нафти, природного газу чи інших товарів з росії;
  • Ізоляція росії та заборона в’їзду в країни ЄС членам російського уряду, а також членам еліти, близьким до режиму;
  • Арешт коштів та майна російських олігархів або підприємств, близьких до режиму путіна;
  • Виключення росії з усіх міжнародних спортивних, культурних та інших соціальних заходів;
  • підтримка економіки, держави та оборони України;
  • Постачання в Україну не лише легкого та оборонного, а й важкого та певного наступального озброєння, наприклад, більших зенітних систем, відповідних винищувачів, військових кораблів, військової техніки тощо.

 

«Необхідно вжити всіх можливих заходів, окрім прямого військового зіткнення з росією, щоб покарати, стримати і в кінцевому підсумку припинити російську агресію проти України. Після того, як санкції будуть введені в дію, їх можна буде скасувати лише після повного виходу росії з території України», — підсумовують автори листа.

 

Серед підписантів Тімоті Снайдер, Сергій Плохій, Тарас Кузьо, Юлія Обертрейс, Ян Грабовський та ще понад 150 діячів науки та дослідників Східної Європи.

 

Нагадаємо, Антьє Равік Штрубель, лавреатка Німецької книжкової премії 2021 року за роман «Блакитна жінка», у листі «Я відрікаюся» для Frankfurter Allgemeine Zeitung повідомила, що більше не вважатиме себе німкенею через ставлення влади Німеччини до російсько-української війни.

 

Німецький PEN-клуб висловив побоювання про «перемогу божевілля», якщо світ бойкотуватиме росіян та їхню культуру. У заяві також ішлося про те, що ворог [України та інших демократичних країн] — Путін, а не Пушкін, Толстой чи Ахматова. Крім того, німецький PEN-клуб наголосив, що підтримує «всіх людей у всіх країнах, які хочуть жити в мирі, свободі та гідності».

 

Однак Франкфуртський книжковий ярмарок призупинив співробітництво з організаторами стенду видавців рф.

 

Чільне фото: Hoffman