Лейпцизький книжковий ярмарок

У Німеччині розпочався Лейпцизький книжковий ярмарок

21.03.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

З 21 по 24 березня у Німеччині триває щорічний Лейпцизький книжковий ярмарок.

Офіційне відкриття ярмарку відбулося 20 березня. У ньому взяли участь федеральний канцлер Олаф Шольц, міністерка культури й медіа Німеччини Клаудія Рот, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютт, прем’єр-міністр Фландрії Ян Жамбон і прем’єр-міністр Саксонії Міхаель Кречмер.

 

Олаф Шольц у вступній промові наголосив на важливості літератури в культурному, політичному та соціальному аспектах життя.

 

Під час відкриття німецько-ізраїльському філософу Омрі Бему вручили Лейпцизьку книжкову премію європейського порозуміння 2024 року за книжку «Радикальний універсалізм. За межами ідентичності». Церемонія нагородження відбулася в Гевандхаузі в Лейпцигу під час відкриття Лейпцизького книжкового ярмарку.

 

Відкриття супроводжували музикою оркестру Гевандхаусу та голландського струнного ансамблю “Ragazze Quartett”.

 

 

Також відбулася акція #DemocracyVoteNow, спрямована на запобігання нападам на базові демократичні цінності (людська гідність, свобода та толерантність), а також з огляду на вибори до Європейського Союзу та три вибори в державах-членах у 2024 році.

 

«Свобода, демократія та різноманітність не є самоочевидними, а цінностями, за які завжди варто боротися. На Лейпцизькому книжковому ярмарку ми робимо це з принциповою позицією, відстоюючи різноманітність і свободу думок, конструктивний обмін і толерантність. Ці цінності необхідні для літератури в усьому її різноманітті. Разом із Німецькою книготорговельною асоціацією ми хочемо надіслати сильний сигнал, який є абсолютно необхідним в ці неспокійні часи», – сказала Астрід Бьоміш, директорка Лейпцизького книжкового ярмарку.

 

 

Окрім того, у перший день ярмарку вручать премію Лейпцизького книжкового ярмарку:

 

 

Лейпцизький книжковий ярмарок  — другий за величиною німецький ярмарок після Франкфуртського. Проводиться щорічно в середині березня. Відіграє важливу роль у просуванні книжок з усього світу, а також часто є майданчиком для їхньої презентації. Був започаткований в XVII столітті.

 

У дні Лейпцизького книжкового ярмарку в Лейпцизі проходить свято «Лейпциг читає», під час якого проводяться сотні літературних вечорів.

 

Як відомо, у 2024 році на Лейпцизькому книжковому ярмарку Україна має спеціальну літературну програму та національний стенд. 

 

У 2023 році ми розповідали про відкриття Вільнюського книжкового ярмарку.

 

Читайте також: Лейпцизький книжковий ярмарок: як Україні говорити з німцями про війну

 

Чільне фото: сайт ярмарку