наукові роботи

До 2025 року видавництво Кембриджського університету планує відкрити доступ до всіх видань

19.02.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Британське видавництво наукової літератури Cambridge University Press оголосило, що відкрило доступ до половини своїх наукових видань. Про це видавництво повідомило на своєму сайті.

Наразі вільно переглянути можна 404 наукові журнали: 66 з повністю відкритим доступом і 340 в гібридному форматі.

 

З 2022 року у вільному доступі перебувають понад 10 000 статей, а до 2025 року видавництво Кембриджського університету «прагне щорічно публікувати переважну більшість своїх дослідницьких статей у повністю відкритому доступі».

 

Як зазначають у видавництві, статті у вільному доступі, які доступні онлайн через платформу Cambridge Core, приваблюють «приблизно в 3,5 раза більше переглядів повного тексту та в середньому в 1,6 раза більше цитувань» порівняно з традиційними моделями, згідно з якими читачі або їхні установи платять за доступ до досліджень.

 

Видавництво зможе опублікувати свої журнали у вільному доступі завдяки підписанню трансформаційних угод, що охоплюють понад 2000 установ у всьому світі, дозволяючи дослідникам цих університетів і науково-дослідних інститутів публікувати відкриті дослідження без додаткових витрат. Трансформаційні угоди укладають між видавцями та такими установами, як бібліотеки та університети, щоб «трансформувати» спосіб оплати вмісту, зокрема перехід від бізнес-моделей на основі підписки до відкритого доступу.

 

Cambridge University Press підписало зокрема у Сполучених Штатах понад 300 угод за останні два роки, розробляючи свою платформу Cambridge Open Engage.

 

«Як академічне видавництво, ми прагнемо максимізувати поширення та вплив високоякісних досліджень. Трансформаційні угоди забезпечили важливий шлях до відкритого доступу для всіх авторів, незалежно від їхнього фінансування. Ми розвиваємо цю динаміку, досліджуючи низку бізнес-моделей, щоб вийти за межі трансформаційних угод та запровадити інновації, щоб забезпечити науковцям, студентам і громадянам можливість стабільно насолоджуватися вільним доступом до досліджень», — зазначила керівна директорка відділу наукових досліджень Cambridge University Press & Assessment Менді Гілл.

 

Cambridge University Press — університетське видавництво, що входить до складу Кембриджського університету в Англії. Засноване 1534 року Генріхом VIII Тюдором. Поряд з Oxford University Press це друге видавництво, що має статус privileged presses з правом друкувати Біблію короля Якова.

 

Нагадаємо, у 2022 році українські вчені отримали безкоштовний доступ до електронних ресурсів провідних країн світу. Світові видавництва академічної літератури припинили роботу в росії та білорусі.

 

Чільне фото: твіттер Cambridge University Press