Білі круки

Дві українські книжки увійшли у престижний каталог дитячої і юнацької літератури «Білі круки-2022»

14.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Дві українські книжки увійшли до престижного міжнародного щорічного каталогу книжкових рекомендацій дитячої та юнацької літератури «Білі круки-2022» («White Ravens 2022»). Його оприлюднили на сайті Міжнародної молодіжної бібліотеки у Мюнхені (International Youth Library).

До каталогу потрапили книжки:

 

Дзвінка Матіяш «Мене звати Варвара», Видавництво Старого Лева, 2021.

 

«Якщо у день святої Варвари зрізати і покласти у воду черешневу гілочку, на саме Різдво трапиться диво: Barbarazweig розквітне. І це справжня різдвяна магія у житті героїні повісті Дзвінки Матіяш «Мене звати Варвара». Адже з черешневою гілочкою пов’язана історія її народження, яку розповідає улюбленій доньці тато. Перед Різдвом Варвара очікує на свою Barbarazweig і нотує у щоденнику все, що дізнається про історію свого народження та своє доволі рідкісне ім’я: про віденські різдвяні канікули її мами й тата, загадкову біографію святої Варвари і дивовижну долю тезки дівчинки – київської меценатки Варвари Ханенко. І разом із розквітлою гілочкою черешні в життя Варвари приходять й інші дива та несподіванки…», — ідеться в анотації.

 

 

Марія Тахтаулова, Сергій Жуков «Україна. Від первісних часів до сьогодення», ілюстрації Жені Миронюк, видавництво «Ранок», 2021.

 

«“Україна. Від первісних часів до сьогодення” відправить допитливих українців у подорож минулим їхньої країни. Книжка розкаже про перших людей на українських землях, про поселення давніх слов’ян, про князів, козаків… і так аж до президентів. У цій мандрівці читачі дізнаються про знакові місця, культурну спадщину та досягнення українців у різних галузях. Кожен факт підкріплюють ілюстрації, що оживлюють події і полегшують сприймання інформації», — зазначають в анотації.

 

 

Цього року до переліку обрали 200 книжок з 53 країн і 37 мовами. Міжнародна молодіжна бібліотека в Мюнхені (International Youth Library) відзначила їх за критеріями літературного стилю, дизайну, універсальності теми, новаторства тощо. 

 

«Співробітники нашої бібліотеки давно покладаються на різні засоби, щоб зробити обґрунтований огляд тем, тенденцій і людей, пов’язаних із сучасною міжнародною дитячою та юнацькою літературою: вони читають нові публікації мовами оригіналу, відвідують важливі міжнародні книжкові ярмарки, досліджують інформацію, підтримують контакти з видавництвами, установами, організаціями та іншими експертами», — наголошують в передмові до каталогу.

 

Повний каталог можна завантажити за посиланням. Його оприлюднили напередодні Франкфуртського книжкового фестивалю.

 

Уперше до «Білих круків» українська книжка потрапила в 2001 році. Це була «Рукавичка» видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», яку проілюстрував Володимир Голозубів.

 

Нагадаємо, у 2021 році до каталогу потрапили книжки «Реактори не вибухають» Станіслава Дворницького і Катерини Міхаліциної та «Куди і звідки» творчої майстерні «Аґрафка». У 2020 до «Білих круків» увійшли «Сапієнси» Володимира Аренєва та «Піратський маршрут» Галини Малик.

 

Чільне зображення: обкладинка каталогу «Білі круки-2022», автори Маюр Ваєда і Тушар Ваєда

Ілюстрації: ВСЛ, Ранок