екранізації

Експерти Book Pitch назвали 8 книжок, що можуть стати фільмами

06.09.2020
Book pitch

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Експерти книжкового пітчингу Book Pitch, організованого Одеським міжнародним кінофестивалем та Х Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал», визначили фіналістів. Про це Книжковий Арсенал повідомив на своєму сайті.

 

 

Метою конкурсу є знайти сучасні українські книжки, що мають потенціал для подальших екранізацій як художні ігрові фільми. Відібрані проєкти будуть представлені українським та міжнародним інвесторам кіноіндустрії для потенційної екранізації.

 

 

«Книжковий Арсенал уже не перший рік залучає кіно як складову фестивалю, однак Book Pitch — це справді те, що з нами вперше. З ідеєю проєкту до нас звернулася Юлія Сінькевич і команда ОМКФ. Спільно ми допрацювали задум, визначили правила та умови й обрали експертне журі, в якому були представники як літературної, так і кіносфери. Наприклад, серед формальних вимог було те, що книжка має бути виданою протягом останніх двох років і мати наклад не менше 1000 примірників. Кожен із членів журі протягом серпня мав опрацювати всі заявки (а їх було близько 80), оцінюючи передовсім синопсис твору з позиції його придатності до екранізації. Так у ході анонімного голосування обрали 8 фіналістів, які матимуть змогу презентувати свої проєкти під час секції Film Industry на ОМКФ. Переможець отримає призи від Книжкового Арсеналу та ОМКФ, а книжка звісно не пройде повз увагу продюсерів і режисерів», — розповіла в ексклюзивному коментарі для Читомо Таня Родіонова, координаторка Book Pitch від команди Книжкового Арсеналу.

 

 

Книжковй Арсенал планує відзначити одного з фіналістів окремим призом — промо-відео на інформаційних ресурсах фестивалю. Окрім того, один з фіналістів отримає приз від компанії StarMedia: скрипт-докторінг від досвідчених кінопрофесіоналів-практиків.

 

 

До фіналу Book Pitch увійшли такі проєкти:

 

 

«За спиною», Гаська Шиян
«Твій погляд, Чіо-Чіо-сан», Андрій Любка
«Доця», Тамара Горіха Зерня
«Троянди за колючкою. Сповідь про жіночу тюрму», Ірина Агапєєва
«Зграя», Анастасія Нікуліна
«Шпигунки з притулку «Артеміда», Наталія Довгопол
«Паперові солдати», Брати Капранови
«Третя кабінка — Лос-Анджелес», Олена Захарченко

 

 

Читайте також: «Від Кінга до Калитко – Держкіно профінансує 4 літературні екранізації» 

 

Фіналістів Book Pitch обирали експерти: режисерка і сценаристка Марися Нікітюк, культуролог і літературознавець Олександр Михед, телеведуча і шеф-редакторка Ганна Жижа, кінопродюсер Володимир Яценко, сценаристка і режисерка Наталя Ворожбит та журналістка і літературознавиця Ірина Славінська.

 

 

 

 

Твори-фіналісти будуть презентовані 1 жовтня в онлайн-форматі під час Odesa International Film Festival. Серед фіналістів буде визначено й власника приза від Книжкового Арсеналу — найбільш перспективний для втілення на екрані твір отримає відео для промоції на інформаційних ресурсах Книжкового Арсеналу. Окрім того, один з проєктів отримає приз від компанії StarMedia: скрипт-докторінг від досвідчених кінопрофесіоналів-практиків.

 

 

Нагадаємо, раніше «Книжковий Арсенал» запустив програму «Література на експорт» та представив серію матеріалів і лекцій, а також поєднав на B2B-зустрічах українських та закордонних видавців.