* ESC - закрити вікно пошуку
Енн Епплбаум
Енн Епплбаум отримала Премію миру німецьких книгарів
26.06.2024Лавреаткою Премії миру німецьких книгарів 2024 від Німецької асоціації видавців і книгорозповсюджувачів стала письменниця і журналістка Енн Епплбаум. Про це повідомили на сайті премії.
Церемонія нагородження відбудеться 20 жовтня 2024 року у франкфуртському Паульскірхе.
«Завдяки глибокому та всеосяжному аналізу комуністичних і посткомуністичних систем Радянського союзу та росії вона розкрила механізми авторитарного захоплення й утримання влади на основі документації та численних свідчень очевидців», — зазначили журі премії.
На сайті премії йдеться, що Енн Епплбаум досліджувала взаємодію економіки й демократії, вплив дезінформації й пропаганди на демократичні суспільства. У своїх публікаціях про автократичні державні системи та їхні міжнародні мережі вдало поєднує історіографічні знання з уважним спостереженням за сучасністю.
«У той час, коли демократичні досягнення й цінності все частіше зображуються карикатурно і зазначають нападу, її робота стає надзвичайно важливим внеском у збереження демократії й миру», — наголосили журі.
Лавреатку також привітав канцлер ФРН Олаф Шольц.
Енн Епплбаум — американська журналістка журналу The Atlantic, викладачка Інституту SNF Agora в Університеті Джона Хопкінса, авторка багатьох книжок, зокрема, «Сутінки демократії. Оманлива привабливість авторитаризму», «Червоний голод. Війна Сталіна проти України», «Історія ГУЛАГу», «Залізна завіса: Приборкання Східної Європи» та інших, лавреатка Пулітцерівської премії та премії Даффа Купера (Britain’s Duff-Cooper Prize) за книжку «Історія ГУЛАГу». У 2018 році вдруге отримала британську літературну премію The Duff Cooper Prize за книжку «Червоний голод: війна Сталіна проти України». У 2019 році президент України Володимир Зеленський відзначив Енн Епплбаум орденом княгині Ольги III ступеня.
Премія миру німецької книготоргівлі — щорічна премія Німецької книготорговельної асоціації, котру присуджують з 1950 року. Призовий фонд — €25 000. Завдяки дебатам і дискусіям, викликаними нею та переможцями премії, це одна з найважливіших культурних нагород у Німеччині. Премію отримували Мартін Бубер, Герман Гессе, Карл Ясперс, Януш Корчак, Лешек Колаковскі, Астрід Ліндрен, Сюзан Зонтаг, Орхан Памук, Маргарет Етвуд.
Як повідомлялося, у 2023 році Премію миру німецьких книгарів отримав Салман Рушді, а у 2022 — Сергій Жадан.
Чільне фото: Ліза Кузнєцова
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості