* ESC - закрити вікно пошуку
бойкот рф
Естонська літпремія більше не нагороджуватиме російськомовних авторів
20.11.2024
З 2025 року естонську літературну премію «Культурний капітал» більше не вручатимуть авторам, які пишуть російською мовою. Про це повідомив Естонський державний мовник (ERR) на своєму сайті.
З 2025 року запровадять нову відзнаку для естонських письменників, які пишуть іноземними мовами. Заплановано, що ця премія вручатиметься раз на два роки.
З 2001 року премію для авторів, які пишуть російською, отримували численні письменники. Серед них Андрій Іванов, Олена Скульська, Ігор Котюх, а також Люба Кісельова, Лариса Йоонас, Ольга Тітова та інші.
Як зазначає Естонський державний мовник, «Культурний капітал» уже обрав п’ятьох членів журі для оцінювання літературних творів, опублікованих у 2024 році. Список номінантів на щорічну премію оприлюднять до 1 лютого. Церемонія нагородження лавреатів запланована на 14 березня — у день народження Крістіана Яака Петерсона, відомого естонського поета.
Літературна премія «Культурний капітал» — щорічна нагорода, яку присуджують у різних культурних категоріях, зокрема в галузі літератури.
Як повідомлялося, у Литві тривала дискусія щодо того, щоб скоротити перелік творів російських авторів у списку рекомендованої літератури для шкіл і додати українських письменників. Уряд Латвії також планує ухвалити рішення про поступову відмову від російської мови як другої іноземної в школах.
Чільне фото: Siim Lõvi /ERR
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт