соціальні мережі

Facebook заборонив побажання смерті путіну й Лукашенку

14.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Facebook змінюють правила й заборонять бажати смерті очільникам держав, зокрема російському президенту путіну і самопроголошеному президенту Білорусі Лукашенку. Про це повідомляється у листі співробітникам Meta Platforms, підписаному президентом відділу зовнішніх зв’язків Ніком Клеґом.

Зміни до правил стосуються і соцмережі Instagram, якою також володіє Meta Platforms.

 

«Ми звужуємо фокус, щоби прояснити в наших вказівках, що ми не будемо заохочувати й терпіти заклики до насильства проти росіян загалом. Ми також не дозволяємо  заклики до вбивства голови держави. Тому, щоби усунути неоднозначність стосовного того, яке наше ставлення, ми звужуємо наші правила», — зазначено в листі. 

 

У листі Клеґ додав, що нові зміни стосуються працівників, які займаються модеруванням і видаленням контенту, котрий порушує правила соцмережі. 

 

У компанії планують також надіслати вказані зміни до правил до незалежної ради з контролю. Цю раду утворили при компанії, щоби її члени могли розглядати складні випадки і зважували всі наслідки стосовно обмеження свободи думки і вираження в соцмережах, якими володіє компанія Meta.

 

«Це важкі рішення. Ситуація в Україні стрімко змінюється. Ми намагаємось думати про наслідки, і ми постійно переглядаємо наші правила з огляду на те, як розгортаються події», —  додали в компанії. 

 

Нагадаємо, що раніше соцмережі Facebook та Instagram, що належать корпорації Meta, дозволили прояв ненависті до російських окупантів. 

 

Крім того, Роскомнагляд заблокував у росії доступ до соціальних мереж Facebook і Twitter. Через «екстремістську діяльність» у рф заборонили й Instagram.

 

Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський висловив подяку корпорації Meta за допомогу в боротьбі України в інформаційній війні.

 

Джерело: Reuters