Facebook

Facebook змінив написання назви столиці України з Kiev на Kyiv

27.06.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В англомовній версії інтерфейсу соціальної мережі Facebook написання назви української столиці змінили на Kyiv. Про це повідомляє міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на своїй сторінці.

«Вода камінь точить. А МЗС настирливо точить всіх у світі, хто досі пише Kiev замість Kyiv! Сьогодні я радий повідомити: рух за правильну транслітерацію столиці здобув важливу перемогу. Десятки й сотні листів, електронних, паперових, дзвінків у всі офіси – від європейських до західного узбережжя США – і результат є: Facebook офіційно перейшов до використання Kyiv», – написав Кулеба.

 

Міністр закордонних справ стверджує, що алгоритми соціальної мережі вже працюють із новим написанням.

 

«Раніше, якщо ви хотіли відмітити нашу столицю, то першою опцією за визначенням алгоритм пропонував Kiev. Віднині це буде Kyiv – адреси та місця, в яких згадується столиця України, будуть використовувати саме таку транслітерацію з української, а не російської мови. Те саме з чек-інами (відмітками відвідання місць). Користувачі будуть бачити першою пропозицією саме Kyiv. Навіть якщо шукали неіснуючий Kiev», – зазнаив Кулеба.

 

Нагадаємо, що у жовтні 2019 року рішення про зміну написання столиці України з Kiev на Kyiv ухвалила британська телерадіомовна корпорація ВВС.

 

В українських та міжнародних нормативних актах написання Kyiv використовується ще з 1995 року. Проте масова агітація за використання коректної назви української столиці у всіх сферах розпочалася лише у 2016 році. Тоді у соцмережах з’явився флешмоб із хештегом #KyivNotKiev.

 

2018 року Міністерство закордонних справ України розпочало кампанію #CorrectUA, в межах якої почало звертатися до іноземних ЗМІ з метою правильного вживання анголомовної назви Києва.

 

Раніше ми повідомляли, що Рада США з географічних назв ухвалила рішення про заміну офіційної назви столиці України з «Kiev» на «Kyiv» у міжнародній базі.

 

Як відомо, найстаріша щоденна газета США The New York Times відтепер використовуватиме Kyiv замість Kiev.