мова

У міжнародній базі змінять «Kiev» на «Kyiv»

13.06.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Рада США з географічних назв ухвалила рішення про заміну офіційної назви столиці України з «Kiev» на «Kyiv» у міжнародній базі. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Посольства України в США.

 

Рішення ухвалене у відповідь на звернення посла України в США Валерія Чалого.

 

Позиція, висловлена послом, була також підтрима зверненням членів Українського Кокусу Конгресу США, а також Українським Конгресовим Комітетом Америки. Відповідні зміни до офіційних баз Ради США з географічних назв будуть внесені 17 червня.

 

Як зазначають в установі, це рішення є надзвичайно важливим та дає поштовх, щоб виправити офіційну назву столиці України і поза межами США, зокрема на міжнародних рейсах та в іноземних аеропортах у всьому світі. Адже міжнародні організації, включаючи Міжнародну асоціацію авіаційного транспорту (IATA), посилаються саме на офіційні назви з бази Ради з географічних назв США.

 

Нагадаємо, що 25 квітня Верховна Рада ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». 

 

Закон визначає, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні залишається українська, яка має обов’язково використовуватись органами державної влади і публічних сфер на всій території держави.