Календар подій

Фестиваль «TRANSLATORIUM» відбудеться онлайн

Четвертий щорічний літературно-перекладацький фестиваль «TRANSLATORIUM» пройде в онлайнформаті 2-4 жовтня.

Цьогоріч фестиваль «TRANSLATORIUM» зазнає перекладу, формених змін, ставши онлайнмайданчиком для спільної дискусії про форму, яка тримає, яка окреслює, яка допомагає зрозуміти, яка додає смислів, яка тягнеться до простоти, бувши складною.

 

«У 2020 усе точно буде інакше, але ми з командою працюємо над тим, щоби максимально зберегти атмосферу “TRANSLATORIUM” для тих, хто вже не вперше відвідує фестиваль. А для тих, хто ніяк не могли потрапити в Хмельницький, цей формат відкриє нові можливості, адже подія виходить за межі міста чи навіть країни. Тепер можна запросто відвідати фестиваль у будь-якій точці світу. Зізнаємося, ми самі дуже скучили за живим спілкуванням, однак здоров’я наших учасників і відвідувачів для нас важливіше. Цей рік — великий виклик і водночас можливість переосмислення і відкриття нового», — розповідає директорка фестивалю Таня Родіонова.

 

«TRANSLATORIUM» набуває ще однієї форми, оскільки поєднує не лише переклад та літературу, а й суміжні мистецтва — цього разу театральне. Однією з ключових подій фестивалю стане вистава «Дім» за п’єсою британської авторки Ніколи МакКартні, яку було перекладено під час Перекладацької резиденції «TRANSLATORIUM» навесні минулого року. Онлайнпрем’єра вистави відбудеться 3 жовтня у Київському академічному театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра та реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

 

Протягом трьох днів відбудеться близько 15 подій різного формату за участі письменників і перекладачів з України та з-за кордону. Серед них — освітні лекції та воркшопи, професійні дискусії та музично-літературні проєкти.

 

Події транслюватимуться на YouTube-каналі фестивалю та сторінці у Facebook. Імена учасників та повна програма фестивалю «TRANSLATORIUM» буде оголошена згодом.

 

Читайте також: Чого хочуть перекладачки? III фестиваль TRANSLATORIUM відповів

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект