документальний фільм

Фільм Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин» отримав американську нагороду

13.03.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Документальна стрічка Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин» (The Earth Is Blue As an Orange) отримала американську премію Cinema Eye Honors 2021 у категорії Spotlight Award. Про це повідомляє Держкіно України.

 

Премія заснована у США для визнання та вшанування зразкової майстерності та інновацій у документальному кіно.

 

Повнометражний дебют Ірини Цілик розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу. Долаючи щоденні травми існування в прифронтовій зоні, 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Але, попри всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною. Мама й діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо Цілик розповіла, що премія «Cinema Eye Honors» – це престижні нагороди для кінодокументалістів з усього світу, які щороку вручаються під час церемонії у Музеї рухомого зображення в Нью-Йорку. Цього року «Земля блакитна, ніби апельсин» отримала відзнаку Spotlight Award від Cinema Eye Honors.

 

«Про існування цієї премії знають не так багато людей в Україні, зате у «бульбашці» документалістів добре відомо, що це важлива нагорода. Загалом, «Земля блакитна, ніби апельсин» має щасливу долю: стрічка отримала ще кілька дуже престижних американських нагород (Нагорода за найкращу режисуру світового документального кіно фестивалю «Санденс» 2020, Нагорода за найкращу операторську роботу американської асоціації документалістів International Documentary Association) та понад 20 інших відзнак міжнародних кінофестивалів.

 

 

Фільм мандрує вже більше року (понад 70 міжнародних кінофестивалів по всьому світу), і це важливо, що мовою кіно ми маємо змогу розповідати іншим людям про те, що відбувається з нами в Україні тут і зараз», – зазначила вона.

 

Як відомо, світова прем’єра стрічки відбулася на кінофестивалі «Санденс», де картину було відзначено премією за найкращу режисуру в категорії світового документального кіно. Відтоді фільм отримав вже понад два десятки нагород на міжнародних кінофестивалях. Також картина увійшла до списку повнометражних фільмів, що були допущені до розгляду на 93-й «Оскар».

 

Нагадаємо, письменниця та режисерка Ірина Цілик відмовилася від звання «заслуженої діячки мистецтв України», яке їй присвоїв президент України Володимир Зеленський.