Ірина Цілик

Цілик відмовилася від звання «заслуженої» від Зеленського

12.11.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Письменниця та режисерка Ірина Цілик відмовилася від звання «заслуженої діячки мистецтв України», яке їй присвоїв президент України Володимир Зеленський. Про це вона написала на своїй Facebookсторінці.

 

Цілик зізналася, що про присвоєння звання взагалі дізналася випадково – зі ЗМІ.

 

«Ця новина, м’яко кажучи, мене здивувала, адже я поняття не мала про те, що хтось взагалі подавав мою кандидатуру на отримання цього звання (як мені вже пояснили, йдеться про певну процедуру). Відтак я чекала, що зі мною хтось зв’яжеться з цього приводу, але ні.

 

Був час переварити інформацію, почитати привітання моїх френдів і листи у приват з порадами «в жодному разі не відмовлятися від звання». Але я так і не змогла на себе примірити все це – ну яка з мене заслужена?», – написала вона.

 

На її думку, приймати таке звання зараз для неї – не на часі. По-перше, за її словами, вона тільки починає свій шлях у кінорежисурі.

 

«Крім того, вважаю недоречним приймати з легкою душею такі відзнаки в часи непевності, коли багатьох моїх колег із кіноспільноти було скривджено несправедливими діями нинішньої влади», – пояснила режисерка.

 

Також вона планує оформити офіційну відмову від звання.

 

Цікаво, що указ президента № 491/2020, яким Ірині Цілик присвоїли звання «заслуженої діячки мистецтв України», зник із офіційного сайту глави держави.

 

 

Нагадаємо, у лютому 2020 року Цілик за документальний фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» отримала нагороду за найкращу документальну режисуру на американському фестивалі «Санденс».

 

Дивіться також тизер фільму режисерки за книжкою Артема Чеха «Я і Фелікс», в якому знявся Юрій Іздрик.