Одеса

Фотокнижку про Одесу включили до списку найкращих видань року від «Time»

24.12.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Американський журнал Time оприлюднив перелік із двадцяти найкращих фотовидань 2022 року. До списку потрапила книжка «Одеса» Єлени Ємчук — американської фотографки та художниці українського походження.

Фотокнижка вийшла восени у британському видавництві GOST Books.

 

«Одеса Олени Ємчук розповідає про любов фотографки до українського портового міста, його мешканців та їхнього духу. Уродженка України, Ємчук зосереджується на молоді міста з інтимним подивом у цьому масиві робіт, який включає фотографії, зроблені нею з 2014 по 2019 роки під час анексії Криму росією. Портрети молодих одеситів у військовому спорядженні сплітаються в образи молодості, що веде романтику, радість і біль. Вони демонструють і силу, і ностальгію мешканців міста. У супроводі арештантської поезії Іллі Камінського Одеса з ніжністю та турботою вшановує стійкість українського народу», — зазначають у Time.

 

 

«Я закінчила проєкт у 2019-му і збиралася випустити його наступного року. Але тоді стався ковід. Улітку 2021-го ми вирішили, що книга з’явиться наступної весни. Але мені навіть у найгіршому жахітті не могло наснитися, що вона вийде друком у розпал повномасштабного вторгнення. До лютого я не уявляла, що така війна взагалі можлива», — розповіла Ємчук для Bird in Flight.

 

Єлена Ємчук — американська фотографка та художниця українського походження. Вивчала мистецтво в університеті Парсонс у Нью-Йорку та фотографію у Центрі мистецтв у Пасадені. Працювала з The New Yorker, The New York Times, Another, ID, Vogue. Авторка обкладинки польського Vogue на підтримку України.

 

Родина Єлени виїхала з СРСР до США, коли їй було одинадцять. На початку 2000-х Ємчук стала приїздити до України й знімати батьківщину. У 2011 році фотографка опублікувала свою першу книжку «Гідропарк», зняту в Києві.

 

Нагадаємо, 2 українські фотобуки увійшли до шортлиста премії Photo–Aperture PhotoBook Awards.

 

Читайте також: Українську фотокнигу включили до переліку улюблених у Нідерландах

 

Зображення: Time